آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه خواستار آتش بس در اوکراین «در اسرع وقت» شد.

0
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه خواستار آتش بس در اوکراین «در اسرع وقت» شد.
گوترز پیش از گفتگو با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: «آنچه به ویژه برای ما مهم است این است که راه هایی برای فراهم کردن شرایط مناسب برای یک گفتگوی موثر و متوقف کردن تیراندازی در اسرع وقت پیدا کنیم.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، با وجود پیچیدگی های وضعیت اوکراین «با تفسیرهای مختلف از آنچه در آنجا اتفاق می افتد، می توان گفتگوی جدی در مورد راه های کار برای کاهش رنج جمعیت داشت.»

پس از ملاقات با لاوروف، ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه گوترز را دريافت خواهد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد از مسکو به کیف نقل مکان می کند و در آنجا به دلیل انتخاب دیدار از مسکو در برابر اوکراین به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و ولودیمر زلنسکی رئیس جمهوری این کشور اظهار داشت که چنین دیدارهایی را «هیچ عدالت و منطق» نمی بیند.

اخبار مرتبط

بریتانیا: ارتش روسیه کریمنای اوکراینی را تصرف کرد
روسیه دستاوردهای میدانی می کند. و يه ويديو براي کنترل يه پايگاه اوکرايني
از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه، سازمان ملل متحد در این درگیری به حاشیه رانده شده ظاهر شد که بخشی از آن به دلیل بحران بین پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد- روسیه، آمریکا، فرانسه، بریتانیا و چین بود.

درخواست گوترز برای آتش بس در اوکراين در حالی صورت گرفت که کشورهای غربی به حمايت از کيف ادامه می دهند و لوید آستين وزير دفاع آمريکا روز سه شنبه در حمايت نظامی از اوکراين به يک جلسه بين المللی گفت نيروهای اوکراين در برابر نيروهای روسيه کار دفاعی عمده ای انجام می دهند.

وزیر دفاع یک روز پس از سفر به کیف با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت: کمک های نظامی غرب تفاوت زیادی در میدان جنگ در اوکراین ایجاد می کند.

وزير آستين گفت عمليات نظامی روسيه در اوکراين بنيادهای نظام بين المللی را زير پا می نهد.

آستین گفت: ارزش سلاح های ارائه شده به اوکراین بیش از ۵ میلیارد دلار است، اما گفت که «هنوز برای حمایت نظامی از اوکراین به کارهای زیادی نیاز است.»

 

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید