0 0
Read Time:3 Minute, 4 Second

اسناد مالکیت جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک و بزرگ رونمایی و تحویل داده شدند.

به گزارش وصال نیوز اسناد مالکیت جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک و بزرگ با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رونمایی و تحویل داده شدند.رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی و تحویل از اسناد مالکیت حد نگار منطقه آزاد کیش، گفت: بخشی از زمین‌های دولتی در نوار ساحلی، جزایر و مناطق آزاد با مشارکت بخش خصوصی می‌توانند در طرح جهش مسکن مورد استفاده قرار بگیرند.

رضایی کوچی افزود: بهره گیری از اقتصاد دریا و تامین مسکن ساکنان نوار ساحلی کشور به توسعه شهرهای ساحلی کمک می‌کند.

وی افزود: مانعی برای تامین مصالح ساختمانی به منظور ساخت مسکن مردمی در کشور وجود ندارد و دولت برای ساخت یک میلیون مسکن در سال آمادگی دارد.

تفاهم نامه ای برای تسریع فرآیند ثبت شرکت‌ها

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در مراسم رونمایی و تحویل اسناد مالکیت حدنگار (کاداستر) گفت: امضای تفاهم نامه بین سازمان ثبت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد فرآیند ثبت شرکت‌ها را سرعت می‌بخشد و سرمایه گذاری در مناطق آزاد و جزایر را آسان و مطمئن می‌کند.

حسن بابایی افزود: حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تصرف غیر قانونی اراضی، جلوگیری از زمین خواری و جعل اسناد از مهمترین اهداف امضاء این تفاهم نامه است.

دریافت سند تک برگ دیگر مناطق آزاد تا دو ماه آینده

دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: تا دو ماه آینده دیگر مناطق آزاد هم سند تک برگ دریافت می‌کنند.

جزایر ایرانی خلیج فارس و دریای عمان حدنگاری می شود

حسن بابایی اظهار داشت: حد نگاری جزایر ایرانی خلیج فارس و دریای عمان که در جغرافیای استان هرمزگان قرار دارد با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک، استانداری، منابع طبیعی و آبخیزداری، وزارت دفاع، سازمان جغرافیای نیروی مسلح و سایر دستگاه های مسوول به عنوان یکی از اولویت های سازمان ثبت اجرا می شود.

وی با بیان اینکه حدنگاری این جزایر تا ۲ ماه آینده به پایان می رسد افزود: همچنین تاپایان سال ۱۴۰۰ حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان هرمزگان مورد عملیات حدنگاری قرار گرفته و صدور اسناد مالکیت سایر نقاط نیز در دستور کار است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: این سازمان ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۱ برای اجرای عملیات حدنگاری در مناطق آزاد کشور تفاهمنامه همکاری مشترک با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری به امضا رسانده است و سند حدنگاری جزیره های سازمان منطقه آزاد کیش شامل کیش، هندورابی، فارور بزرگ و کوچک در راستای تحقق این برنامه رونمایی شده است.

وی افزود: همکاری برای توسعه انواع ثبت مالکیت سندی، سند اختراعات، علام تجاری و صنعتی، ثبت انواع شرکت ها و موسسات غیرتجاری و استفاده از ظرفیت ۲ مجموعه در تکمیل و تبادل اطلاعات، تخصیص و بازبینی شناسه ملی اشخاص حقوقی و تسریع در تبادل الکترونیکی در عملیات ثبتی نقل و انتقال مالکیت و اجرای مفاد اسناد رسمی در جهت اعمال قانون و مقررات مناطق آزاد از دیگر موارد تفاهم نامه مشترک بین ۲ مجموعه است .

بابایی یاداور شد: انتظار می رود اسناد حد نگاری تمام مناطق آزاد تجاری با تحقق همکاری ۲ مجموعه در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد تا اختلاف حقوقی و سوء استفاده از املاک در مناطق آزاد به زودی رفع شود.

سند حدنگار جزیره های سازمان منطقه آزاد کیش با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای سلامی رونمایی شد.

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش به وسعت ۹۲ کیلومتر مربع، هندورابی به وسعت ۲۳ کیلومتر مربع، فارور بزرگ به وسعت ۲۷ کیلومتر مربع و فارور کوچک به وسعت پنج کیلومتر مربع است.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %