0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second
به گزارش وصال نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، سلمان اسحاقی نماینده قائنات در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری ضمن تشکر از قالیباف به جهت مدیریت جلسات صحن گفت: ما در مجلس سه بازوی مشورتی اعم از مرکز پژوهش ها، کمیسیون‌ها و مشاوران تخصصی و انفرادی داریم، اما بدعت اشتباهی گذاشته شده که به رأی گیری نمایندگان آسیب می‌زند، کمیسیون‌ها یا دولت نمی‌تواند درباره پیشنهادات مطرح پیرامون طرح و لوایح نظری نداشته باشد. نظر تخصصی کمیسیون‌ها درباره پیشنهادات برای نمایندگان مهم است و آن را در رأی گیری مدنظر قرار می‌دهند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس اظهار کرد: از سوی دیگر در مورد مسائلی که پیگیری می‌کنیم، اتفاقی به نام جراحی اقتصادی در کشور رخ داده، اما برخی موضوعات در این جراحی نادیده گرفته شده است. متاسفانه از دورترین روستا‌ها و نقاط حوزه انتخابیه تماس می‌گیرند و می‌گویند که یارانه شان قطع شده است، در حالی که قرار ما این بود ضمن حفظ قیمت‌های شهریور سال گذشته، جراحی اقتصادی انجام شود، اما این اتفاق نامبارک به شکل دیگری رخ داده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم خطاب به رئیس مجلس، پیشنهاد داد، کارگروه یا تیم جهادی‌ای را مدنظر قرار دهید تا بتواند دغدغه مردم را در کنار گرانی‌ها که در آینده می‌تواند تثبیت قیمت‌ها را داشته باشد، پیگیری کند. ضعیف‌ترین مردم جزو یارانه بگیران نیستند، لذا در کنار حمایت از دولت، ضروری است دولت را مکلف کنید در یک بازه زمانی تکلیف حق مردمی که اجحاف شده را تعیین و آن‌ها را مورد توجه قرار دهد.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار این نماینده پیرامون نظر کمیسیون‌ها درباره پیشنهادات طرح و لوایح گفت: برخی پیشنهادات در کمیسیون مطرح نشده و نمایندگان در صحن علنی آن را بیان می‌کنند، لذا کمیسیون درباره آن نظری ندارد، کما اینکه ممتنع هم یک رأی است، بنابراین این موضوع وارد نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص حذف یارانه برخی از مردم و گرانی‌های اخیر، یادآور شد: در رابطه با بحث دهک‌ها در نطق و تذکر یادآور شدم که این موضوع با جدیت دنبال می‌شود. کمیسیون اجتماعی مجلس نیز موظف به پیگیری موضوع شده، روز گذشته هم در رابطه با همین بحث با شخص رئیس جمهور محترم جلسه‌ای داشتم و صحبت کردیم. این مسئله پیگیری خواهد شد.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %