آبه، زلنسکی را مقصر جنگ اوکراین دانست

0
0 0
Read Time:1 Minute, 6 Second

ایرنا نوشت: «شینزو آبه» نخست وزیر پیشین ژاپن تصمیم رئیس جمهوری اوکراین در پیوستن به ناتو و امتناع از حل مناقشه «دونباس» را دلیل آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین برشمرد.

پایگاه خبری «تلر ریپورت»، «شینزو آبه» نخست وزیر پیشین ژاپن در مصاحبه با روزنامه «اکونومیست» دلیل آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین را تصمیم «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین در پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو ) و امتناع از حل و فصل مناقشه «دونباس» دانست و گفت: «امکان اجتناب از اقدام نظامی وجود داشت در صورتی که زلنسکی تعهد می کرد کشورش به ناتو ملحق نمی شود و یا اختیار خودمختاری به ۲ بخش مورد مناقشه در شرق این کشور را اعطا می کرد».

این شخصیت سیاسی ژاپن تاکید کرد: بسیار دشوار است که تغییری در تصمیم و موقعیت رئیس جمهوری اوکراین اتفاق بیفتد چرا که وی از «جو بایدن» تاثیرپذیرفته است.

پیش تر ولودیمیر زلنسکی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه ایتالیایی «ری ۱» اعلام کرده است که اوکراین مالکیت روسیه درمورد کریمه و جمهوری های خودمختار دونباس و لوهانسک را به رسمیت نمی شناسد.

۲۱ فوریه به دستور ولادیمیر پوتین و با امضای به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های دونباس و لوهانسک روسیه عملیات ویژه نظامی در کشور اوکراین را آغاز کرد

گفتنی است کریمه در مارس ۲۰۱۴ با اکثریت آرای مردم بخشی از خاک روسیه اعلام شد.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید