کسی که برای خدا کار کند، هیچ گاه زیر بار ظلم نمی‌رود

0
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

رئیس جمهور در مراسم شب ارتحال امام خمینی (ره) گفت: کسی که برای خدا کار کند، هیچ گاه زیر بار ظلم نمی‌رود.

آقای رئیسی با اشاره به کرامت امام خمینی رحمت الله علیه افزود: برخی کرامت را به معنای بخشش می‌دانند یا برخی بخشش قبل از سوال می‌دانند لکن بخشش جلوه کرامت است نه خود کرامت است؛ زیرا کرامت معنای وسیع‌تر از این دارد کرامت یعنی کانون عشق کبریایی باشد و انسان را به سمت بخشش مال، آبرو سوق دهد.

رئیس‌ جمهور گفت: خداوند به تمام انسان‌ها کرامت داده است و در بین تمام مخلوقات انسان بالاترین مقام را دارد و دارای کرامت است.

آقای رئیسی تصریح کرد: نخستین جلوه کرامت در مکتب امام ، دلدادگی به خداست تمام دیدگاه‌های کلامی فلسفی فقهی و مبانی حکومتی امام تمام در این جمله خلاصه می‌شود که عالم محضر خداست.

رئیس‌ جمهور بیان داشت: امام خمینی هیچ جا دعوت به خود نکرده بلکه تماما دعوت به خدا کرده است و هر پیروزی کسب شد تماما به خدا نسبت داد مانند فتح خرمشهر که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

آقای رئیسی افزود: دومین جلوه کرامت امام اعتماد و اعتقاد به مردم داشتند و امام همواره میزان رای مردم می‌دانستند در ابتدای انقلاب گروهک منافقین در ابتدای نامه‌ها می‌نوشتند که به نام خدا و به نام خلق قهرمان، اما شهید مطهری فرمودند که فقط به نام خدا، اما فراموش نشود راه رسیدن بخدا از بین خلق عبور میکند.

رئیس‌ جمهور گفت: امام خمینی همواره به مردم توجه می‌کرد مخصوصا به مستضعفان و محرومان بود و همواره در ضد استعمار و استکبار پیش می‌رفت، زیرا کسی که برای خدا کار کند هیچگاه زیر بار ظلم نمی‌رود و این موضوع را در سیره ائمه اطهار می‌توان مشاهده کرد.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید