۲۲ فوتی و 86 مصدوم در حادثه قطار مشهد – یزد/ 81مصدوم از بیمارستان مرخص شدند

0
0 0
Read Time:9 Minute, 13 Second

 طبق آخرین آمار دریافتی این حادثه ۲۲ فوتی و 86 مصدوم داشته که 5 نفر از مصدومان حالشان وخیم است. به گفته استاندار خراسان جنوبی، عملیات امدادرسانی در محل حادثه پایان یافت.

۲۲ فوتی و 86 مصدوم در حادثه قطار مشهد - یزد/ ۸۱ مصدوم از بیمارستان مرخص شدند

به گزارش خبرگزاری وصال نیوز به نقل از فارس از خراسان جنوبی، در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هجدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد از ریل خارج شد.

22:28/ احمد وحیدی امشب پیش از خروج از شهرستان طبس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، با هماهنگی‌های لازم بین مسوولان خراسان جنوبی و استان یزد، حادثه قطار مشهد – یزد در همان ساعت اولیه به خوبی مدیریت شد، اظهار داشت: تا این جای کار از نظر مدیریت بحران اقدامات مدیریتی به خوبی انجام شده و اما در مورد علل این حادثه مطالبی مطرح است و برآوردهایی وجود دارد که علل دقیق این حادثه توسط کمیسیون مدیریت سوانح کشور در حال بررسی است.

22:14/ جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ادامه درمان پنج مصدوم باقی مانده در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس در حال انجام است که البته حال این مصدومان مقداری وخیم است.

وی عنوان کرد: به دلیل حاضر شدن به موقع تیم‌های درمانی و امدادی در محل حادثه، ۸۱ بیمار سرپایی از مجموع ۸۶ مصدوم اعزام شده به بیمارستان طبس بعد از ظهر امروز ترخیص شدند.

19:22/ جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی عصر چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در طبس که با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: بعد از پایان امدادرسانی در محل حادثه خروج قطار از ریل، عملیات ریل‌گذاری آغاز و اکنون توسط راه آهن جمهوری اسلامی در حال انجام است لذا تا امشب ریل به حالت اولیه بازگشته و راه‌آهن بازگشایی می‌شود.

18:43/ به گفته رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، ۲۲ فوتی حادثه کاور پزشکی قانونی شدند که ۱۷ نفر قابل شناسایی اند و آزمایش دی.ان.ای ۵ کاور دیگر در یزد انجام می شود.

18:39/ حجت الاسلام موحدی راد، رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی امروز در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران طبس اظهار داشت: دستور بازداشت ۶ نفر که در حادثه واژگونی قطار دخیل بوده اند، صادر شده است.

وی افزود: پرداخت خسارت به اولیای دم و مصدومان در اسرع وقت و بدون رسیدگی قضایی انجام می شود.

16:35/ وزرای کشور و راه و شهرسازی به همراه استانداران یزد و خراسان جنوبی از مصدومان بستری شده در بیمارستان سید مصطفی خمینی طبس عیادت کردند و از نزدیک شاهد روند درمانی آنها بودند.

16:28/  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه عامدانه بودن حادثه خروج قطار مشهد-یزد صحت ندارد،‌گفت: امشب جلسه شورای تامین در شهر طبس تشکیل می‌شود تا بتوانیم ابعاد حادثه را بررسی کنیم. باید درباره چگونگی واژگونی بیل مکانیکی، اعضای کمیسیون ۵ نفره تشخیص سوانح ریلی پاسخ تخصصی خود را اعلام کنند. هیچ مفقودی در این حادثه نداشتیم.

16:20/ معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس از پایان امدادرسانی به مصدومان در محل حادثه قطار مشهد-یزد در ساعات اولیه صبح امروز و آغاز عملیات ریل‌گذاری در محل وقوع این حادثه خبر داد.

15:10/ سخنگوی سازمان اورژانس استان یزد با بیان این که نیروهای امدادی همچنان در حال ارائه خدمات درمانی به مصدومان حادثه قطار مشهد- یزد هستند، گفت: لیست نهایی مصدومان و محل بستری آنها مشخص و اعلام شد. طبق این لیست هم‌اکنون 86 نفر مصدوم داریم.

14:50/ رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه که معلوم است در این منطقه به دلیل وضعیت آب و هوایی شب‌ها کار می‌کنند که مسیر را ترمیم یا بازسازی کنند که طبق روال گذشته شرکت‌های پیمانکاری که با راه‌آهن قرارداد دارند این اقدام را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: گویا عملیات اجرایی مسیر ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح به پایان می‌رسد و کارگاه تعطیل می‌شود و بعد از آن دو قطار باری در مسیر حرکت می‌کنند و مسیر را طی کرده‌اند و قطار سومی باید مسیر را می‌رفته است.

قاسمی با اشاره به اینکه بیل میکانیکی علت اصلی حادثه بوده است، توضیح داد: در وهله نخست به لوکوموتیو و سپس به واگن‌های بعدی برخورد می‌کند. بر اساس گزارش‌های اولیه در این سانحه شیشه‌های جلو لوکوموتیو طی برخورد با بیل شکسته می‌شود که لوکومتیو‌ران اقدام به کشیدن ترمز می‌نماید که باعث وقوع این حادثه شده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان اعلام کرد: علت اصلی حادثه در دست بررسی است اما آنچه که به طور کلی موجب این حادثه شده است خطای انسانی است که بیشتر از ناحیه راننده بوده است و اینکه چرا و چگونه و به چه علت باید بررسی دقیقی صورت بگیرد.

14:45/  احمد وحیدی، وزیر کشور با بیان اینکه آمار کل مسافران قطار مشهد به یزد ۳۸۲ نفر گزارش شده است گفت: اعضای کمیسیون سوانح در محل حادثه حضور دارند و با حضور وزیر راه و شهرسازی، بررسی‌های لازم انجام و نتایج قطعی اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به انتقال همه مصدومان به شهرستان طبس افزود: دیگر مسافران هم از طبس با اتوبوس به مقصد یزد منتقل شدند. بعد از بررسی‌های دقیق‌تر مقصران یا متخلفان احتمالی این حادثه توسط مسئولان وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهند شد.

وزیر کشور افزود: بعد از بررسی‌های دقیق‌تر مقصران یا متخلفان احتمالی این حادثه توسط مسئولان وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهند شد.

14:00/ رئیس‌جمهور پس از جلسه هیأت دولت در تماس با استاندار خراسان‌جنوبی و فرماندار طبس بر بسیج همه امکانات برای امدادرسانی به مصدومان حادثه خروج قطار از ریل در طبس تأکید کردند.

13:30/ وزرای کشور و راه و شهرسازی برای بررسی ابعاد مختلف حادثه قطار مشهد – یزد و روند رسیدگی به مصدومان در محل حادثه حضور یافتند.

13:20/ رئیس اورژانس یزد از افزایش تعداد فوتی‌ها به 21 نفر خبر داد.

12:50/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مشکل خاصی وجود ندارد و همه عوامل امدادی از دستگاه‌های مختلف در صحنه حضور دارند، گفت: میدان حادثه از مجروحان و فوت‌شدگان تخلیه شده و تا پایان وقت امروز کلیه کارها انجام و تا آخرین دقایق در کنار مردم هستیم.

12:44/ جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تا عصر امروز ریل آزاد شود و مسیر برای عبور قطار مشهد-بندرعباس آماده شود، گفت: عملیات امدادرسانی در محل حادثه پایان یافت.

12:10/ سید محمد موسوی میرزایی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا این لحظه 43 مصدوم حادثه قطار مشهد – یزد در بیمارستان امام خمینی(ره) طبس پذیرش شدند و تاکنون ۱۷ نفر در این سانحه فوت کرده‌اند.

11:50/ محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور طی دستوری به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی دستور داد تا فورا با بررسی علل این سانحه نسبت به شناسایی مقصرین احتمالی و برخورد قانونی و سریع با مسببن این حادثه اقدام کرده و نتیجه را گزارش نماید.

11:40/  رئیس جمهور با اظهار تاسف از رخداد خارج شدن قطار از ریل در مسیر مشهد به یزد، درگذشت تعدادی از هموطنان‌مان را در این حادثه تسلیت گفت و دستوراتی برای تسریع در رسیدگی به علل این واقعه و رسیدگی به مجروحان و بازماندگان درگذشتگان آن صادر کرد.

11:35/ استاندار خراسان جنوبی گفت: احمد وحیدی، وزیر کشور نیز برای تسریع در روند رسیدگی به این حادثه، در حال سفر به منطقه است.

هم اکنون استاندار خراسان جنوبی نیز در محل حادثه حضور دارد.

11:25/ یکی از امدادگران در محل حادثه روایت می‌کند.

11:20/ وزیر راه به حادثه قطار مشهد-یزد در توییتر واکنش نشان داد.

11:15/ معاون ویژه استاندار و فرماندار شهرستان طبس گفت: طی حادثه خروج قطار در مسیر طبس تاکنون۱۷ نفر فوتی، ۳۵ نفر زخمی که ۵ نفر مصدوم بدحال و یک نفر مفقود بر جای مانده است.

10:55/ انتقال مصدومان به مراکز درمانی و خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان کماکان ادامه دارد.

10:50/ حجت الاسلام علی نسایی زهان، دادستان خراسان جنوبی گفت: پس از بررسی‌های تکمیلی، این حادثه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با مقصران احتمالی حادثه، برخورد‌ قضایی خواهد شد.

10:45/ ذبیح‌الله خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی حادثه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد و فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان، طی دستوری به بازرس کل استان خراسان جنوبی، ماموریت داد تمام ابعاد این موضوع بررسی شود.

10:42/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس تلفنی با جعفر میعاد فر، رییس اورژانس کشور، سید محمد موسوی میرزایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی و‌ عمیدالدین خطیبی، رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد خواستار پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و آمادگی کامل مراکز درمانی بیمارستان های خراسان جنوبی و بسیج امکانات برای درمان مصدومان این حادثه شد.

10:35/ اسامی مصدومانی که تا این لحظه به بیمارستان طبس منتقل شده‌اند.

 

10:30/ رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز  به همراه میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن کشور و فرشید جعفری مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی عازم محل حادثه خروج از ریل قطار مشهد-یزد شدند.

10:16/ سردار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی  گفت: تمام ظرفیت‌های امدادی و پزشکی سپاه استان در شهرستان طبس و شهرستان‌های دیگر استان آماده کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند.

10:15/ فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده است، گفت: به علت اینکه نیروهای امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

9:47 / میرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن اظهار داشت: اطلاعات اولیه از برخورد بیل مکانیکی به قطار یزد- مشهد حاکی از آن است که این بیل مکانیکی روی خط نبوده بلکه کنار خط بوده و قطار با آن برخورد کرده است البته برای کسب اطلاعات دقیق‌تر کمیسیون عالی سوانح به منطقه حادثه اعزام شده است.

9:45/ اولین بالگرد اورژانس حامل مصدومان حادثه به بیمارستان طبس رسید.

9:30/ ‏اورژانس خراسان جنوبی اعلام کرد: این حادثه تاکنون 13 فوتی داشته و حال 16 مصدوم نیز وخیم است و همچنین 5 نفر هم مفقود هستند.

9:17/ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران: 3 واگن از ریل خارج شده است. قطار مسافری فوق العاده به محل سانحه برای انتقال مسافران به طبس نیز اعزام گردیده است.

9:10/ یکی از مصدومان حادثه قطار مشهد-یزد را روایت می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی بیان داشت: ۴ تیم امدادی از هلال‌احمر (یک تیم از پایگاه مسجد شکر، یک تیم از پایگاه دیهوک و دو تیم پشتیبان از شعبه طبس) به محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه قطار مسافربری مشهد-یزد ۴۳۰ مسافر داشت،‌گفت: مصدومان بدحال به مراکز درمانی اعزام شدند و بقیه مصدومان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند. همچنین انتقال مصدومان به ۲ صورت زمینی و هوایی در حال انجام است و دیگر مسافران قطار از طریق اتوبوس به مشهد اعزام می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طبق آخرین آمار دریافتی این حادثه 50 مصدوم برجای گذاشته است، اضافه کرد: احتمال افزایش فوتی‌های این حادثه وجود دارد.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید