سلام فرمانده کپی نیست/ کپی عراقی‌ها از سرود “سلام فرمانده”

0
0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

 

به گزارش وصال نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، اواخر هفته‌ی گذشته بود که اتهام کپی بودن سرود «سلام فرمانده» در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد. اتهامی که به شدت سنگین بود و برایش حتی نمونه هم آورده شده بود. با میکس جمله‌به جمله‌ی سرود «سلام فرمانده» با سرودی که به زبان عربی اجرا می‌شد، تلاش شد تا اثبات کنند که این سرود محبوب ماه‌های گذشته، کپی از روی سرودی عراقی است.

در ظاهر هم همه چیز درست به نظر می‌رسید. یعنی مخاطب گمان می‌کرد که سرود سلام فرمانده کپی شده از روی سرودی است که در عراق و در مراسمی بزرگ اجرا شده است.

اما بررسی‌ها نشان داد که آن سرود عراقی، در همین هفته‌های گذشته و در روز هشتم خرداد 1401 منتشر شده است. «سلام فرمانده» اما از اواخر سال 1400 و از میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، در حال پخش است.

 

دقت بیشتر در ویدیویی که برای اثبات کپی بودن «سلام فرمانده» استفاده شده بود، نشان می‌داد که ویدیوی استفاده شده که متعلق به یک جشن مذهبی در عراق بود، با صدایی که روی آن قرار گرفته است، یکی نیست.

 

به این ترتیب «سلام فرمانده» هرگز نمی‌تواند کپی از این سرود عراقی باشد. در عین حال، سرود عربی اجرا شده توسط گروه عراقی، اجرایی براساس «سلام فرمانده» است. البته گروه سرود عراقی، ملودی «سلام فرمانده» را مورد استفاده قرار داده و از شعری با موضوع امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف استفاده کرده است.

 

بیشتر بخوانید

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید