بی توجهی در عرصه فرهنگی به نقش روحانیت در دفاع مقدس

0
0 0
Read Time:1 Minute, 31 Second

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: یکی از غفلت‌های ما در مورد هشت سال دفاع مقدس توجه نکردن به نقش روحانیت در این دوران بوده است.

سرتیپ بهمن کارگر ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با اشاره به نقش شاخص شهید اشرف اصفهانی در دوران مبارزه با جنگنده‌های عراق اظهار کرد: با توجه به اینکه اصفهان نگین درخشان جمهوری اسلامی ایران است و همواره نقش پرارزشی در تاریخ کشور داشته باید مسئولان استان اصفهان در ارتباط با حضور روحانی در دفاع مقدس سخن بگویند.

وی بیان کرد: بخش اعظمی از پیروزی در هشت سال دفاع مقدس را مدیون شهدای بزرگ اصفهان از جمله شهید میثمی، ردانی‌پور، همت، خرازی، اقارب‌پرست، شهبازی، خلیفه سلطانی و آقابابایی و چهره‌های بزرگ در مقام فرماندهی و رزمنده‌ها هستیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نقش ارزش‌های دفاع مقدس با بیان “اگر نتوانستیم حقیقت شهدای کربلا را درک کنیم اما این افتخار را به دست آوردیم که در خدمت شهدای کربلای ایران باشیم”تصریح کرد: یگان‌های عملیاتی اصلی هشت دفاع مقدس از استان اصفهان بود و همین مسئله از افتخارات این شهر است که 24 هزار شهید و 45 هزار جانباز را برای استان به ارمغان آورد.

یک فیلم فاخر در عرصه دفاع مقدس ساخته نشده است

وی ابراز کرد: هنوز یک فیلم فاخر در ارتباط با دفاع مقدس ساخته نشده است و امید است که با تشکیل سازمان سینمایی دفاع مقدس هنری و ادبیات کشور به‌زودی بتوان در این زمینه گام مؤثری برداشت.

سرتیپ کارگر گفت: در زمان حاضر در عرصه فیلم، سریال، شعر، عکاسی، موسیقی و نقاشی با مضمون دفاع مقدس کم‌کاری شده است.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید