ماموریت رئیس جمهوربه وزیر ارتباطات برای رفع موانع کسب و کار دیجیتال

0
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

به گزارش وصال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، آقای رئیسی بعد از ظهرز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آمارهای افزایش تولید در بخش‌های مختلف، این افزایش را حاصل بهبود عملکرد در عرصه‌های متعدد اقتصادی دانست وگفت : رسانه ها با انعکاس و تبین درست این موفقیت ها می‌توانند امید و اعتماد عمومی جامعه را ارتقا دهند .

در گزارش وزیر صنعت معدن وتجارت به هیات دولت آمده بود میزان تولید در شرکت های صنعتی ومعدنی بورسی که 50 درصد تولید کشور را شامل می شود ،در مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال 1400 هفت و هفت دهم درصد رشد ثبت شده است .
رئیس جمهور همچنین با اشاره ایجاد هیئت مولدسازی اموال راکد و مازاد دستگاه‌ها در وزارت امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: مولدسازی اموال مازاد و راکد دستگاه‌ها می‌تواند با رفع محدودیت‌های تامین مالی، تحرکی جدی در اقتصاد کشور بوجود آورد و دولت با تشکیل این هیئت و نظارت دقیق بر عملکرد آن تلاش خواهد کرد مولدسازی اموال و دارایی‌ها مازاد دستگاه‌ها تسریع شود.
آقای رئیسی در بخش دیگری از سخنانش، وزیر ارتباطات را مامور کرد وضعیت کسب و کارها در بستر اقتصاد دیجیتال را به دقت رصد و مشکلات و مانع احتمالی پیش‌روی کسب و کارها با سرعت و جدیت پیگیری و رفع کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال بر اهمیت استفاده از فرصت باقیمانده از سال 1401 برای ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور تاکید و تصریح کرد: اگر چه افزایش تعداد و تنوع واحدهای دانش‌بنیان در کشور مهم است ، اما نباید اجازه داد ارتقای کیفی عملکرد مجموعه‌های دانش‌بنیان قربانی افزایش کمی این واحدها شود.

رئیس جمهور با توجه به فرارسیدن فصل سرما در کشور و افزایش مصرف انرژی ،وزارت نفت را مکلف کرد برای بهینه شدن مصرف انرژی راهکارهای مناسب را اتخاذ کند .

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید