بنزین ریختن اصلاح طلبان بر پروژه «اعتصاب اجباری کامیون داران»

0
0 0
Read Time:4 Minute, 42 Second

گروه ویژه فارس: خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

بنزین ریختن اصلاح طلبان بر پروژه «اعتصاب اجباری کامیون داران»

روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «افزایش غیر طبیعی سرقت کارت سوخت کامیونداران» نوشت: «دو هفته از درخواست سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای از شرکت‌های حمل‌ونقلی برای افزایش ظرفیت ناوگان فله بر می‌گذرد. این سازمان از شرکت‌های حمل‌ونقلی خواسته بود باتوجه به انباشت کالای اساسی در انبارهای بندر امام، نسبت به اعزام ناوگان به این بندر جهت حمل‌ونقل کالاهای اساسی به مناطق شمالی و مرکزی ایران اقدام کند. در همین حال، برخی رانندگان از ناامنی در جاده‌ها و فضای نامناسب برای تردد کامیون‌ها خبر می‌دهند. چنان‌که در برخی از گروه‌های رانندگان در شبکه‌های اجتماعی، از دو اتفاق خبر داده شده است: اتفاق اول، ناامنی در جاده‌ها توسط برخی خودروهای شخصی و سرنشینان آنهاست. اتفاق دوم، افزایش میزان سرقت کارت سوخت کامیونداران در جایگاه‌های سوخت است.»

 

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «فشار بر رانندگان خودروهای سنگین، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها، ماجرایی قدیمی است که سال‌به‌سال و این روزها هم روزبه‌روز و هفته‌به‌هفته افزایش پیدا می‌کند. اهمیت این موضوع هم حتما بر کسی پوشیده نیست، چرا‌که نبض بازار وابسته به فعالیت کامیون‌ها، نقل‌وانتقال بار و مسائلی از این دست است. بنابراین اگر فعلا خبری از «اعتصاب» یا «اعتراض» نیست؛ دلیل بر این نیست که هیچ اتفاقی هم در آینده نخواهد افتاد. کامیونداران معترض به وضعیت کنونی «صنف» خود هستند و مستعد تبدیل موضوعات ساده به بحرانی بزرگ.»

این گزارش تأمل برانگیز روزنامه اصلاح طلب دقیقا همراستا با عملیات رسانه ای جریان معاند و برانداز انجام شده است. چرا که جریان معاند پس از ناکامی در آشوب خیابانی و شکست در اعتصاب اجباری کسبه و بازار، سراغ کامیون داران رفته و این قشر زحمتکش را مورد هجمه و فشار قرار داده است.

 

در پایان گزارش مذکور، ضمن تحریک کامیون داران به اعتراض و اعتصاب، از لحن تهدیدآمیزی استفاده شده است. این گزارش بیشتر از آنکه صدای کامیون داران باشد، با توجه به زمان انتشار و تطابق آن با پروژه ضدانقلاب، رنگ و بوی توهین به صنف کامیون داران و بهره برداری سیاسی از آنان را دارد.

هم صدایی روزنامه کرباسچی با اینترنشنال در متهم کردن نظام به فساد سیستماتیک

‌«هاشم آقاجری» فعال اصلاح طلب و عضو حزب منحله سازمان مجاهدین انقلاب  در مصاحبه با روزنامه هم میهن- به مدیرمسئولی کرباسچی- در پاسخ به این سوال که «چرا سیستم توانایی حل گام به گام مسائل را ندارد؟» گفت: «چون سیستم به‌شدت مبتلا به بحران مدیریت و ناکارآمدی در عرصه مدیریت است. چون مبتلا به فساد ساختاری و سیستمی است. بحران آبی که اکنون در ایران مشاهده می‌شود، هم ناشی از بحران مدیریت و کارشناسی است که در سیستم وجود دارد و هم ناشی از بحران فساد ساختاری است که میان گروه‌بندی‌های سوءاستفاده‌گری که در فضای فقدان رسانه‌های آزاد و احزاب مستقل و همچنین فقدان نمایندگان واقعی مردم در مجلس و دولت که برآمده از فقدان یک انتخابات واقعا آزاد گسترش پیدا می‌کند، وجود دارد.»

این فعال اصلاح طلب در ادامه گفت: «من به‌هیچ‌عنوان تهدید‌های خارجی مانند تهدیدهای اروپا، آمریکا و تحریم‌های آنها یا تهدیدات عربستان و اسرائیل و… را نادیده نمی‌گیرم. ولی می‌گویم که بخش عمده‌ای از این تهدیدها ناشی از نوع نگاه سیستم به جهان و منطقه است. ناشی از استراتژی‌ای است که سیستم انتخاب کرده است.  تجربه نشان داده است هیچ رژیمی صرفا با اتکا به قدرت نظامی بقای آن تضمین نمی‌شود. ممکن است که بقایش در مقابل حمله خارجی تضمین بشود. مثلا اگر سلاح هسته‌ای داشته باشد، دیگر آمریکا یا اسرائیل یا کشور دیگری به آن حمله نکند، ولی بقای سیستم‌ها که فقط از خارج تهدید نمی‌شود. بقای سیستم‌ها از داخل هم تهدید می‌شود. این درسی بود که می‌توان از اتحاد جماهیر شوروی گرفت. شوروی در مسابقه تسلیحاتی با آمریکا گاهی حتی جلوتر هم بود. ولی به هر حال فرو پاشید.»

 

 

روزنامه کرباسچی در مطلب مذکور، حاکمیت را به فساد سیستماتیک و بحران مدیریت و ناکارآمدی متهم کرده است. این دقیقا همان خط خبری است که رسانه های معاند از جمله اینترنشنال و بی بی سی فارسی و صدای آمریکا بدون هیچ سندی آن را دنبال کرده و به آن ضریب می دهند.

رسانه اصلاح طلب با مقایسه جمهوری اسلامی ایران و شوروی، ادعای سقوط قریب الوقوع حاکمیت را مطرح کرده است. این خط خبری نیز دقیقا همراستا با رسانه های معاند است.

این در حالی است که اتفاقا شخص کرباسچی از جمله مدیرانی است که در دوران تصدی شهرداری تهران به اتهام فساد مالی بازداشت و محاکمه شد. از سوی دیگر نام کرباسچی و همسر وی در پرونده فساد کارخانه «رشت الکتریک» نیز وجود دارد.

همچنین این رسانه اصلاح طلب با مقایسه جمهوری اسلامی ایران و شوروی، ادعای سقوط قریب الوقوع حاکمیت را مطرح کرده است. این خط خبری نیز دقیقا همراستا با رسانه های معاند است.

لازم به ذکر است که هاشم آقاجری در سخنرانی معروف خرداد ۱۳۸۱ خود در همدان با موضوع «پروتستانتیسم اسلامی» گفته بود:«رابطه دین‏شناسان با مردم رابطه‏ معلم و متعلم است، نه رابطه‏ مراد و مرید، و نه رابطه مقلد و مقلد . مگر مردم میمون هستند که تقلید کنند؟»! آقاجری در صحبت‌های خود اظهاراتی را نیز مطرح کرد که توهین به ساحت مقدس ائمه اطهار(س) ارزیابی می‌شد.

About Post Author

vesal_admin

پایگاه خبری تحلیلی خبرگزاری وصال نیوز وابسته به موسسه خدماتی فرهنگی علوم اسلامی
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید