شماره : 1436
2 / 3 / 1401 - 13:16

خرمشهررا خدا آزاد کرد؛

حماسه آزادی خرمشهر؛ نمادی از ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان

آزادی خرمشهر، نصرتی الهی بود که با مجاهدت و یکپارچگی ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی محقق شد و تبدیل به نمادی از ایستادگی، مقاومت و پیروزی همیشگی ملت قهرمان ایران در برابر استکبار جهانی و توطئه‌های دشمنان شد.؛

ستادکل نیروهای مسلح ایران در بیانیه ای ضمن گرامیداشت حماسه آزادی خرمشهر، این آزادی را نمادی از ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان عنوان کرد.

سوم خرداد (۲۴ مه)، سالروز آزادسازی خرمشهر، در سال ۱۳۶۱ است؛ این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به عنوان روز «مقاومت، ایثار و پیروزی» نامگذاری شده است.

 

آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس، در سال ۱۳۶۱ (۱۹۸۲) بود.

 

خرمشهر، پس از ۵۷۸ روز از اشغال رژیم بعث عراق آزاد شد.

 

به گزارش وصال نیوز به نقل از خبرگزاری ایران پرس، ستاد کل نیروهای مسلح ایران دربیانیه ای اعلام کرد،

 

عملیات سرنوشت‌ساز و غرورآفرین بیت‌المقدس که حماسه ماندگار فتح خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ را رقم زد، نقطه عطفی در روند جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس ملت ایران به شمار می‌رود که علاوه بر پایان بخشیدن به ۱۹ ماه اشغال مناطق مهمی از حساس‌ترین بخش خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه‌ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ‌طلبی‌های دشمن مهاجم وارد ساخت و موجب تغییر موازنه قدرت در صحنه نبرد به نفع رزمندگان اسلام شد.

این بیانیه افزود: آزادی خرمشهر، نصرتی الهی بود که با مجاهدت و یکپارچگی ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی محقق شد و تبدیل به نمادی از ایستادگی، مقاومت و پیروزی همیشگی ملت قهرمان ایران در برابر استکبار جهانی و توطئه‌های دشمنان شد.

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح با تمجید از بصیرت مردم در مقابله با موج جدید جنگ رسانه‌ای دشمنان برای ایجاد نارضایتی اجتماعی و ناآرامی در کشور، ابراز امیدواری کرد: اجرای صحیح سیاست‌های اقتصادی در کشور با برنامه‌ریزی دقیق، مراقبت همه دستگاه‌ها و همت قوای سه گانه، می‌تواند ضمن جلوگیری از مفسده‌های نظام اقتصادی و کمک به قشر آسیب پذیر جامعه، شرایط عدالت و تعادل اقتصادی را فراهم کند.

این بیانیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام دفاع مقدس و عملیات بیت‌المقدس تاکید کرد: نظام سلطه و جبهه ضدانقلاب داخلی و خارجی باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، همراهی و همدلی آحاد مردم و میراث ارزشمند شهیدان گرانقدر، همواره بیدار و مقتدر در برابر توطئه‌ها و سنگ‌اندازی‌های دشمنان در مسیر استقرار عدالت و حرکت سعادتمندانه در سایه آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) گام بر خواهد داشت.

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1436 توسط vesal_admin و در روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت 13:16:50
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1428
2 / 3 / 1401 - 12:18

رئیسی پیش از سفر به عمان: انتقام خون شهید “خدایی” از جنایتکاران حتمی است

وی پیش از ترک تهران، طی سخنانی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ صیاد خدایی به خانواده معظم ایشان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای وی از خداوند متعال علو درجات مسئلت کرد و خاطرنشان کرد: پیگیری این رخداد اثبات خواهد کرد که بدون تردید دست استکبار جهانی پشت این جنایت دیده می‌شود.؛

رئیس‌جمهور به‌دعوت رسمی سلطان عمان و در رأس هیئتی بلندپایه، تهران را به‌مقصد مسقط ترک کرد.

به گزارش وصال نیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به‌دعوت رسمی «هیثم بن طارق آل‌سعید» سلطان عمان و در رأس هیئتی بلندپایه، دقایقی پیش تهران را به‌مقصد مسقط ترک کرد.

وی پیش از ترک تهران، طی سخنانی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ صیاد خدایی به خانواده معظم ایشان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای وی از خداوند متعال علو درجات مسئلت کرد و خاطرنشان کرد: پیگیری این رخداد اثبات خواهد کرد که بدون تردید دست استکبار جهانی پشت این جنایت دیده می‌شود.

رئیس‌جمهور گفت: کسانی که در میدان از نیروهای مدافع حریم و حرم شکست خوردند، می‌خواهند به این شکل استیصال خودشان را نشان دهند. پیگیری جدی این موضوع از سوی مسئولین امنیتی مورد تأکید بنده است و تردید ندارم که انتقام خون پاک این شهید بزرگوار از جنایتکاران حتمی است.

رئیسی در ادامه درخصوص درباره اهداف سفر رسمی خود به عمان، با اشاره به اینکه این سفر با دعوت رسمی آقای هیثم بن طارق سلطان محترم عمان انجام می‌شود، گفت: روابط خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و و کشور دوست، برادر و همسایه عمان وجود دارد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: سفر بنده به عمان در راستای توسعه سیاست همسایگی دولت مردمی با کشورهای همسایه و منطقه اهمیت زیادی دارد و در مذاکرات خود توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای را پیگیری خواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه سطح فعلی روابط میان تهران و مسقط برای دو کشور مطلوب نیست، افزود: تصمیم و اراده هر دو کشور ارتقای سطح روابط در حوزه‌های تجارت، نقل، انرژی، گردشگری و به‌ویژه گردشگری سلامت است.

وی با اشاره به اینکه در این سفر با مقدمات فراهم‌شده تفاهم‌نامه‌هایی بین دو کشور به امضا خواهد رسید، ابراز کرد: سفر بنده در راستای توسعه سیاست همسایگی دولت مردمی با کشورهای همسایه و منطقه اهمیت زیادی دارد و در مذاکرات خود توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دو کشور در زمان حاضر نیز در عرصه‌های مختلف همکاری‌های سازنده‌ای دارند، تصریح کرد: نکته محوری قابل توجه در منطقه آن است که گفتگو و همکاری بین کشورهای منطقه امنیت‌آفرین است. حضور نیروهای خارجی و بیگانه در منطقه به هیچ عنوان امنیت‌ساز نیست و حتی می‌تواند امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.

رئیسی اظهار امیدواری کرد که این سفر گامی مؤثر در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف دولت مردمی برای تقویت و تعمیق روابط سازنده با همسایگان باشد.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور با بدرقه حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای کابینه، تهران را به‌مقصد مسقط پایتخت عمان ترک کرد.

استقبال رسمی در کاخ العلم، دیدار دوجانبه با «هیثم بن طارق آل‌سعید» سلطان عمان، امضای چند سند همکاری، دیدار با ایرانیان مقیم و دیدار با تجار و فعالان اقتصادی عمانی از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه آیت الله رئیسی به این کشور است.

در راستای ایجاد زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی و تجاری ایران و عمان، هفته گذشته هیئتی ۵۰نفره از تجار و فعالان اقتصادی ایران به این کشور سفر کرده بودند.

لازم به ذکر است علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز روز گذشته در توئیتی با اشاره به سفر رئیس جمهور به عمان نوشته بود: «پس از تاجیکستان، ترکمنستان، روسیه و قطر، عمان مقصد پنجمین سفر رئیس جمهور؛ توسعه روابط دیپلماتیک با تمرکز بر همسایگان و با محوریت موضوعات تجاری و اقتصادی با قدرت ادامه دارد.»

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1428 توسط vesal_admin و در روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت 12:18:49
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1421
1 / 3 / 1401 - 14:04

چهارمین سفر استانی رئیسی در سال ۱۴۰۱ و بیست و یکمین سفر وی در ۹ ماه گذشته است؛

دولت با تمام توان برای اجرای عدالت تلاش می‌کند

رییس جمهور با بیان اینکه عدالت و اجرای آن خواسته عموم جامعه است، تاکید کرد دولت سیزدهم با تمام توان خود برای برقراری عدالت تلاش خواهد کرد.؛

رییس جمهور و هیات همراه صبح امروز جمعه در قالب سفرهای استانی دولت سیزدهم به آذربایجان غربی سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رییسی روز جمعه در جمع نمازگزاران شهرستان میاندوآب در آذربایجان غربی اظهار کرد: تمام برنامه‌های دولت به گونه‌ای تنظیم شده که موجب تحقق دو موضوع مهم و محوری عدالت و پیشرفت در کشور باشد.

وی اضافه کرد: ارتباط دو سویه بین دولت و مردم و مردم با دولت و آشنایی از نزدیک دولتمردان با مشکلات مردم و ایجاد زمینه برای رفع مشکلات آنها در راس امور دولت به شمار می‌رود.

رییس جمهور با بیان اینکه برای ایجاد عدالت پایدار اقتصادی و اجتماعی باید در توزیع ظرفیت‌ها و امکانات، عادلانه عمل شود، افزود: امروز دولتمردان تلاش می‌کنند تا مشکلات هرچه سریعتر حل شود چرا که مردم نشان دادند خدمتگزار را از غیرخدمتگزار تشخیص می دهند.

وی با تاکید بر اینکه دولت تمام سعی و توان خود را بکار گرفته است تا با کمک و مساعدت مردم اجرای این عدالت در جامعه محقق شود اضافه کرد: دولت به دنبال آن است که به خواست عموم مردم جامعه عمل بپوشاند و آن هم مساله عدالت است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه اشتغال از نگرانی های جدی رهبر معظم انقلاب و مردم است، گفت: خدمتگزاران شما در دولت تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا با حمایت مردم و به برکت خون شهدا این مشکل اساسی کشور را رفع کنیم.

رییسی ادامه داد: جای جای کشور مملو از پتانسیل های مختلف صنعتی، معدنی و گردشگری است که اگر همه این ظرفیت ها به کار گرفته شود مشکلی به نام اشتغال وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به ایجاد هشت هزار شغل مستقیم و غیر مسنقیم در مناطق آزاد کشور نیز افزود: مناطق آزاد قرار بود به محل صادرات و تولید و نه مکانی برای امر واردات تبدیل شود.

وی اضافه کرد: تمام تلاش دولت این است در سالی که مزین به تولید، اشتغالزایی و دانش بنیان نام نهاده شده است مسیرها برای تحقق آن هموار شوند.

رییس جمهور پیش از این به ۲۰ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران، مشهد، البرز و قزوین سفر کرده بود.

این سفر، چهارمین سفر استانی رئیسی در سال ۱۴۰۱ و بیست و یکمین سفر وی در ۹ ماه گذشته است. / ۱۱۴

بیشتر بخوانید:

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1421 توسط vesal_admin و در روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت 14:04:09
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1415
1 / 3 / 1401 - 13:38

خرمشهررا خدا آزاد کرد؛

مقام معظم رهبری: خرمشهرها در پیش است

سخنان مهم رهبری در مسیر راه انقلاب اسلامی ایران ؛

 

امام خمینی (قدس سره) :خرمشهر را خدا آزاد کزد.

 

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1415 توسط vesal_admin و در روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت 13:38:41
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1403
1 / 3 / 1401 - 13:16

داعشی های وطنی را بهتر بشناسیم؛

️ اتفاقی که در ایران رخ نداد !

تلخ‌ترین مصیبت برای یک مرد این است که یک گرگ تکفیری این‌گونه ناموسش را به غنیمت ببرد ...؛

🔹و هیچ مرد ایرانی این مصیبت را تجربه نکرد چون …

❇️ بهترین جوانمردان این سرزمین از پیکرهایشان سدی ساختند تا پای هیچ گرگ تکفیری به این کشور باز نشود!

✳️ تا همیشه مدیون فرزندان، همسران، پدران و مادران شهدای مدافع حرم هستیم! چون تا هستند درد فراق پدر، همسر یا فرزند، رهایشان نخواهد کرد!

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1403 توسط vesal_admin و در روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت 13:16:02
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1373
31 / 2 / 1401 - 20:43

سلام فرمانده؛

تجمع یکصد هزار نفری دهه نودی سلام فرمانده-پنجشنبه پنجم خرداد ۱۴۰۱

سرود سلام فرمانده غیر دولتی و غیر حاکمیتی چگونه اینجنین گسترش پیدا کرد؛

دلایل توجه غافلگیرکننده جامعه ایرانی به اجتماعات سلام فرمانده

 —
اجتماعات سلام فرمانده-پسران اهل سنت سیستان و بلوچستان
اجتماعات سلام فرمانده-دختران اهل سنت سیستان و بلوچستان
سرود سلام فرمانده غیر دولتی و غیر حاکمیتی گسترش پیدا کرد ولی حتما یک سرود حکومتی است! در جای جای این سرود، انقلاب اسلامی، آرمان ها و قهرمانانش حضور مستقیم دارند.
ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1373 توسط vesal_admin و در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 20:43:02
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1369
31 / 2 / 1401 - 20:14

سود سهام عدالت جاماندگان از فردا واریز می‌شود

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار استخراج دیتا و محاسبات سود‌های جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتا از فردا اول خرداد می‌توانیم سود‌ها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.؛

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار استخراج دیتا و محاسبات سود‌های جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتا از فردا اول خرداد می‌توانیم سود‌ها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

به گزارش وصال نیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ محمود حسنلو در ارتباط با خبر ۱۴ شبکه یک رسانه ملی در باره اینکه عملیات واریز سود چقدر زمان می‌برد؟ افزود: تا فردا انجام و کار تمام می‌شود.
وی ادامه داد: آن‌هایی که سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی دارند، ۵۷۵ هزار تومان و آن‌هایی که سهام یک میلیون تومانی دارند یک میلیون و ۸۰ هزار تومان سود سال ۹۹ است که باقی مانده آن‌ها را واریز خواهیم کرد، حالا اگر کسانی هستند که سود سال ۹۸ باقی مانده باشد آن را هم واریز می‌کنیم.

 

 

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره واریز سود سهام متوفیان هم گفت: متولیان شماره حساب هایشان بلافاصله بعد از فوت در سیستم بانکی بسته می‌شود و قابلیت واریز ندارد، بنابراین این دسته از افراد سودشان پیش ما محفوظ است.
وی تصریح کرد: طبق مذاکراتی که با قوه قضاییه و سایر نهاد‌ها ذیربط انجام شده تا آخر شهریور سامانه تقسیم ارث متوفیان راه اندازی می‌شود و بعد از آنکه ارث متوفیان و سهام عدالتشان بین وراث تقسیم شد سود هم به حساب وراث واریز خواهد شد.

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1369 توسط vesal_admin و در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 20:14:59
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1367
31 / 2 / 1401 - 14:35

در همایش خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران مطرح شد؛

رئیس جمهور: قرار است تصمیم‌های سختی بگیریم

رئیس جمهور با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است رهنمود می‌کند.؛

رئیس جمهور با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است رهنمود می‌کند.

به گزارش وصال نیوز به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در همایش نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران، اظهار کرد: امیدوارم این همایش راه را برای تصمیم‌گیری و قانون گذاری با استفاده از تجربیات گذشته فراهم کند. برای فعالان اقتصادی، صاحب‌نظران و اساتید دانشگاه کاری که تاکنون انجام شده روشن است، اما با نگاه نسبت به چیزی که انجام شده یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برای همگان روشن است که اقتصادی که حدود ۸۰ درصد آن دولتی است مشکلات زیادی دارد. همچنین برای همگان روشن است که باید بر اساس قانون اساسی عمل کنیم و در قانون اساسی بر اصل ۴۴ تاکید شده است.

رئیسی با اشاره به برنامه‌های توسعه اظهار کرد: در همه برنامه‌های توسعه تاکید شده است که دولت نباید متصدی باشد بلکه باید هدایتگر، نظارت‌گر و حمایت‌گر باشد و چنانچه دولت بخواهد موفق شود باید در این سه مورد عمل کند نه در دخالت‌ها و تصدیگری‌ها.

وی با بیان اینکه چه باید عمل می‌شد و چه شد، تفاوت بین آنچه باید باشد و آنچه که هست محسوب می‌شود، اظهار کرد: همین موضوع ما را راهنمایی می‌کند که چه کاری را باید انجام داد. دولت نباید متصدی باشد که حمایت مالی و حقوقی کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازنگری به تابلوی خصوصی سازی به این‌که چه باید کرد کمک می‌کند، تصریح کرد: این فرآیند کمک می‌کند که اشکال در ساختارها بوده و یا در رفتارها؛ اگر اشکال در ساختار باشد هرچقدر هم که مدیران تغییر کنند اتفاقی نخواهد افتاد اما اگر مشکل رفتارها باشد رفتارها باید اصلاح شوند. باید بررسی شود که آیا ساختار درست چیده شده است یا خیر و متناسب با این ماموریت باید به این سوال که چرا سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی آنچنان که مورد نظر سیاست‌گذار بود عمل نشده پاسخ داد. باید از همه صاحبنظران و سرمایه گذاران سوال کرد که آیا موفق هستند یا خیر؟

وی در ادامه گفت: هدف پافشاری بر سیاست ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی، اقتصاد مقاومتی، میدان واقعی دادن به بخش خصوصی است؛ چرا که بسیاری از اوقات گفته می‌شود خصوصی سازی صورت گرفته، اما دولت با تابلو یا بی‌تابلو حضور دارد که نمونه آن واگذاری به سازمان تامین اجتماعی، برخی بانک‌ها و برخی شهرداری‌ها است که این موضوع تداوم تصدیگری دولت با عناوین دیگر محسوب می‌شود.

رئیسی ادامه داد: اگر بخش خصوصی اعلام کرد که فضا برای فعالیت قابل پذیرش است ایرادی ندارد، اما اگر اعلام کند میدان برای این بخش وجود ندارد این ایراد دارد.

به دولت آمدیم تا بستر فسادزا را اصلاح کنیم

رئیس جمهور با تاکید بر این‌که دولت نباید متصدی باشد، اظهار کرد: باید حتما به بخش خصوصی واقعی میدان داده شود. باید بررسی شود موانع چیست و این موانع برطرف شود. در سفرهایی که به شهرها و روستاهای مختلف دارم می‌بینم که کارخانه‌ها تعطیل شده و سالن‌ها به انبار سیب‌زمینی و پیاز تبدیل شده است. باید بررسی شود که چه کنیم که پرونده‌ها در قوه قضاییه ساخته نشوند. ما به دولت آمده‌ایم تا بستر فسادزا را اصلاح کنیم تا اصلا پرونده‌ای ساخته نشود که قوه قضاییه مجبور به پیگیری باشد.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور ۰.۴ یک درصد بوده است اظهار کرد: باید علل این موضوع بررسی شود و دید که تحقق رشد اقتصادی در حد یک آرمان باقی می‌ماند و یا قابل انجام است.

رئیسی با تاکید بر این‌که رشد اقتصادی دو پایه افزایش سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری دارد تصریح کرد: باید دید چه کنیم که سرمایه گذار احساس امنیت کند این موضوع نه فقط در قراردادها بلکه در عمل و اجرا هم باید اعمال شود.

وی ادامه داد: پس از آنکه کارخانه واگذار می‌شود دولت بخش خصوصی را رها می‌کند در حالی که تازه در آن زمان وظیفه دولت شروع می‌شود و باید در کثرت یک ناظر و حامی وارد عمل شود؛ بنابراین سازوکار متناسب با این نگاه باید تنظیم شود. عدم موفقیت واحدی که به بخش خصوصی واگذار شده است پیام خوبی ندارد و باید دید که چه کنیم پیام‌های منفی به پیام‌های مثبت تبدیل شود.

رئیس جمهور ادامه داد: ما دنبال عبرت‌ گرفتن هستیم باید با عبرت‌ گرفتن از گذشته، آینده را ترسیم کرد چه در حمایت از بخش خصوصی و چه در توانمندسازی این بخش. از طرف دیگر نباید دچار افراط و تفریط شویم نگاه باید واقعی باشد و بایدها و نبایدها را در این رابطه تنظیم کرد. بر این بایدها و نبایدها نیز همه باید ملتزم باشند و بیش از همه دولتمردان باید ملتزم باشند.

وی با بیان این‌که برخی گمان می‌کنند اگر یک خصوصی سازی دچار مشکل شود کل فرآیند باید متوقف شود، گفت: این موضوع درست نیست بلکه این کشتی باید اصلاح شود و در این راستا باید از دانشگاه‌ها و فعالان اقتصادی به عنوان بازار کمک گرفته شود. این موضوع مورد تاکید بنده است که هر کسی صاحبنظر محسوب می‌شود اما نظرش با ما متفاوت است حتما ابراز کند تا به نقطه مشترک برسیم.

رئیسی با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، اظهار کرد: شاید برخی موافق این موضوع نباشند، اما اگر با نگاه نقادانه به کارها نگاه کنند اشکالی ندارد ما را رهنمود می‌کند به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است.

ثبت شده در سایت خبرگزاری وصال نیوز طی شماره 1367 توسط vesal_admin و در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 14:35:16
© Copyright 2022 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر