شماره : 1599
2 / 3 / 2024 - 1:03

آغاز شمارش آرای مأخوذه در شعب اخذ رای انتخابات 1402

با استقبال پرشور ملت ایران از انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از شش ساعت تمدید شمارش آرا از ساعت 30 دقیقه بامداد مورخ 12 اسفند 1402 در تمام شعب اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.

با استقبال پرشور ملت ایران از انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از شش ساعت تمدید شمارش آرا از ساعت 30 دقیقه بامداد مورخ 12 اسفند 1402 در تمام شعب اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1599 توسط admin و در روز شنبه 2 مارس 2024 ساعت 01:03:49
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1593
1 / 3 / 2024 - 18:26

‌ در اولین ساعات صبح امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رای خود را به صندوق آرا انداختند.

ملت عزیزمان بدانند امروز چشم بسیاری از مردم دنیا به ایران است. ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ 🔹از خداوند متعال درخواست می کنیم که امروز را برای ملت ایران روز مبارکی قرار دهد و نتیجه تلاش مردم عزیزمان و دستندرکاران مسائل گوناگون انتخابات به نتایج مطلوب رسد و به نفع ملت ایران تموم شود. 🔹توصیه من به مردم عزیز

ملت عزیزمان بدانند امروز چشم بسیاری از مردم دنیا به ایران است. ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

🔹از خداوند متعال درخواست می کنیم که امروز را برای ملت ایران روز مبارکی قرار دهد و نتیجه تلاش مردم عزیزمان و دستندرکاران مسائل گوناگون انتخابات به نتایج مطلوب رسد و به نفع ملت ایران تموم شود.

🔹توصیه من به مردم عزیز این است که قرآن به ما فرمود،در کارهای نیک مسابقه بگذارید و از دیگران پیشی بگیرید.

🔹هر چه زودتر از این امکان استفاده کنید و در اولین ساعات ممکن رای خود را در صندوق ها بیاندازید.

🔹توصیه می‌کنم مردم در هر حوزه به اندازه لازم رای بدهند نه کمتر. مثلا در تهران ۳۰ نماینده مجلس وجود دارد و مردم به ۳۰ نفر رای بدهند و نه کمتر.

🔹آخرین حرف من خطاب به مرددین در انتخابات این است که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1593 توسط admin و در روز جمعه 1 مارس 2024 ساعت 18:26:39
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1583
29 / 2 / 2024 - 12:11

اسماعیل هنیه از فلسطینیان خواست روز اول ماه رمضان به مسجدالاقصی بروند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه گفت: “هر گونه انعطاف پذیری در مذاکرات به دلیل نگرانی از خون مردم ما به موازات تمایل به دفاع از مردم مظلوم غزه است.” هنیه در یک سخنرانی تلویزیونی از فلسطینیان در اورشلیم، کرانه باختری و “داخل اشغالی” خواست “از روز اول ماه رمضان به الاقصی سفر

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه گفت: “هر گونه انعطاف پذیری در مذاکرات به دلیل نگرانی از خون مردم ما به موازات تمایل به دفاع از مردم مظلوم غزه است.”

هنیه در یک سخنرانی تلویزیونی از فلسطینیان در اورشلیم، کرانه باختری و “داخل اشغالی” خواست “از روز اول ماه رمضان به الاقصی سفر کنند.”

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1583 توسط admin و در روز پنج‌شنبه 29 فوریه 2024 ساعت 12:11:22
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1573
29 / 2 / 2024 - 11:45

کمک به مردم مظلوم عزه؛

صفحه سخنگوی نظامی نیروهای مسلح مصر ویدئویی از فرود هوایی کمک ها بر فراز غزه رامنتشر کرد.

این ویدئو انتقال محموله ها به هواپیماهای جنگی مصر را قبل از خروج این هواپیماها از طریق هوا و سپس روند فرود کمک های بشردوستانه نشان می دهد و همچنین فیلم هایی از ورود کامیون های کمک رسانی از طریق گذرگاه الرفح را نشان می دهد.؛

صفحه سخنگوی نظامی نیروهای مسلح مصر ویدئویی از فرود هوایی بر فراز غزه را همراه با امارات متحده عربی، قطر، فرانسه و اردن منتشر کرد.

این ویدئو انتقال محموله ها به هواپیماهای جنگی مصر را قبل از خروج این هواپیماها از طریق هوا و سپس روند فرود کمک های بشردوستانه نشان می دهد و همچنین فیلم هایی از ورود کامیون های کمک رسانی از طریق گذرگاه الرفح را نشان می دهد.

نیروهای هوایی اردن، مصر، امارات متحده عربی و قطر به عنوان بخشی از تلاش های مشترک بین المللی برای کاهش رنج مردم نوار غزه، عملیات هوایی مشترکی را بر فراز غزه انجام دادند.

نیروهای مسلح مصر به نوبه خود مشارکت خود را در عملیاتهوایی همراه با امارات متحده عربی، قطر، فرانسه و اردن اعلام کردند.

هدف از این فرودها رساندن کمک مستقیم به مردم از طریق انداختن ان در سواحل نوار غزه بود، در عملیاتی که بدون دستگاه هدایت چتر نجات انجام شد و مجبور کردن هواپیماها به پرواز در ارتفاعات پایین بود.

کمک هایی که کاهش یافته است شامل کمک های امدادی و مواد غذایی، از جمله وعده های غذایی اماده با ارزش غذایی بالا، برای کاهش رنج مردم غزه به دلیل شرایط دشواری است که در معرض ان قرار دارند.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1573 توسط admin و در روز ساعت 11:45:22
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1562
29 / 2 / 2024 - 10:14

اهمیت انتخابات؛

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از رای اولی‌ها تاکید کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از رای اولی‌ها و جمعی از خانواده‌های مکرّم شهیدان، حضور پرشور و قوی ملت را در انتخابات، ‌تجلی قدرت ملّی، تضمین‌کننده امنیت ملّی و مایوس‌کننده دشمنانِ چشم‌دوخته به ایران خواندند و با برشمردن ویژگی‌های نامزد اصلح تاکید کردند انتخابات پرشور، زمینه‌ساز رفع مشکلات، پیشرفت ایران و از ارکان اداره صحیح کشور است و هر کسی ایران، جمهوری اسلامی، انقلاب، قدرت ملی و پیشرفت را دوست دارد روز جمعه به‌پای صندوق رای بیاید.؛

دیدار جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از رای اولی‌ها و جمعی از خانواده‌های مکرّم شهیدان، حضور پرشور و قوی ملت را در انتخابات، ‌تجلی قدرت ملّی، تضمین‌کننده امنیت ملّی و مایوس‌کننده دشمنانِ چشم‌دوخته به ایران خواندند و با برشمردن ویژگی‌های نامزد اصلح تاکید کردند انتخابات پرشور، زمینه‌ساز رفع مشکلات، پیشرفت ایران و از ارکان اداره صحیح کشور است و هر کسی ایران، جمهوری اسلامی، انقلاب، قدرت ملی و پیشرفت را دوست دارد روز جمعه به‌پای صندوق رای بیاید.

رهبر انقلاب با اشاره به نوشته‌های برخی عناصر طاغوت درباره ظاهری بودن انتخاباتِ قبل از انقلاب گفتند همانطور که آن‌ها هم معترف شده‌اند، لیست برندگان انتخابات از قبل در دربار و حتی گاهی در برخی سفارت‌خانه‌های خارجی بسته می‌شد و باید همین لیست از صندوق‌ها در می‌آمد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حاکمیت گروه‌های دیکتاتور بعد از انقلاب‌های بزرگی مانند انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب شوروی سابق افزودند امام خمینی (ره) با اعتماد کامل به مردم و اهمیت دادن به صندوق انتخابات، ‌تنها حدود ۵۰ روز پس از پیروزی انقلاب، نوع حکومت را به همه‌پرسی گذاشتند تا ملت به عنوان صاحبان کشور و انقلاب، تصمیم‌گیر همه مسائل مهم شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند بعد از همه‌پرسی ۱۲ فروردین ۵۸، در همان سال اول انقلاب، ۴ انتخابات و همه‌پرسی دیگر هم برگزار شد تا ارکان کشور با خواست و آرای ملت شکل و جهت بگیرد.

ایشان با نفی و رد دیدگاهی که معتقد به شرکت قوی مردم در انتخابات نیست و می‌گوید انتخابات با حضور جمعی برگزار شود و مجلس و دولتی هم روی کار بیایند تاکید کردند اما ما می‌گوئیم انتخابات باید پرشور باشد زیرا حضور پرشور مردم، نشانه حضور ملت در صحنه‌های مهم اداره کشور و ثروت بزرگی برای ایران است.

رهبر انقلاب با اشاره به محسوس شدن نشانه‌های شور و نشاط انتخاباتی در سراسر کشور، حضور ملت در صحنه را معجزه‌آفرین خواندند و با اشاره به دشمنان خبیثی که چهارچشمی مراقب ایران عزیز وانتخابات روز جمعه هستند گفتند: آمریکا، ‌سیاست‌های اغلب اروپایی‌ها،‌ صهیونیست‌های خبیث، سرمایه‌داران و کمپانی‌های بزرگی که با انگیزه‌ها و به دلایل گوناگون با دقت مسائل ایران را پیگیری می‌کنند، بیش از هر چیز دیگری از حضور مردم در انتخابات و قدرت مردمی ایران بیمناک‌اند.

ایشان افزودند دشمنان دیده‌اند که همین قدرت مردمی تعیین کننده، رژیم طاغوت مورد حمایت آمریکا و انگلیس را از بین برد و در جنگ تحمیلی صدام را با وجود حامیان غربی و شرقی و منطقه‌ای‌اش، ذلیل و خاک‌نشین کرد، به همین علت انتخابات مظهر به رخ کشیدن قدرت ملی کشور است.

ایشان حضور قوی مردم در انتخابات را تجلی قدرت ملی و قدرت ملی را تضمین‌کننده امنیت ملی خواندند و گفتند بدون امنیت ملی، هیچ چیز وجود نخواهد داشت و دشمن اگر در زمینه قدرت ملی ضعفی در ایرانیان ببیند از زوایای مختلف، امنیت ملی را تهدید خواهد کرد.

رهبر انقلاب مخالفت‌خوانی دشمنان را از فروردین امسال، نشانه نگرانی آن‌ها از حضور ملت در انتخابات دانستند و گفتند بدخواهان ماه‌هاست که در رادیو تلویزیون‌ها و در فضای مجازی سعی می‌کنند مردم را از حضور و اثربخشی انتخابات مایوس کنند.

ایشان با اشاره به بی‌التفاتی برخی در داخل به انتخابات افزودند: احدی را متهم نمی‌کنیم اما به همه یادآور می‌شویم که باید به انتخابات از زاویه امنیت ملی و نه گروهی و جناحی نگاه کرد و هرکس کشور و ملت و امنیت ملی را دوست دارد بداند که اگر انتخابات ضعیف برگزار شود همه ضرر می‌کنند و هیچکس سودی نخواهد برد.

رهبر انقلاب، دستاورد مهم انتخابات قوی و پر شور را انتخاب افراد قوی، تشکیل مجلس قوی و در نتیجه رفع مشکلات و پیشرفت کشور خواندند و افزودند: مجلس قوی ، قادر به انجام کارهای بزرگ و برداشتن گام‌های بلند خواهد بود همچنانکه انتخابات قوی و پر شور ریاست جمهوری، دست رئیس‌جمهور را برای انجام کارهای بزرگ باز می‌کند.

ایشان رشد سیاسی شرکت‌کنندگان بخصوص جوانان را دستاورد دیگرِ انتخابات دانستند و گفتند: رشد سیاسی و افزایش قدرت تحلیل جوانان در خلال انتخابات، بسیار ارزشمند است چرا که باعث شناخت دشمن و شیوه‌ها و اقدامات او و در نتیجه شناخت راههای مقابله و خنثی کردن توطئه‌های بدخواهان خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع‌بندی این بخش از سخنان‌شان خطاب به آحاد مردم تأکید کردند: بدانید انداختن رأی در صندوق که کاری آسان است نتایج بزرگی در پی دارد بنابراین از این فرصت باید استفاده کرد.

ایشان با یادآوری باور و اعتقاد خود به نقش پیشران و پیشرو جوانان در میدان‌های مختلف، نقشی‌آفرینی و شوق‌انگیزی آنها در میدان انتخابات را نیز ضروری دانستند و گفتند: جوان‌ها، هم در انتخابات شرکت کنند هم با استدلال و بیان منطقی، پدران و مادران و اطرافیان خود را به شرکت در انتخابات تشویق کنند.

رهبر انقلاب با تاکید براینکه ما با افرادی که به هر دلیلی واقعاً قادر به شرکت در انتخابات نیستند، حرفی نداریم در مورد کسانی که نسبت به انتخابات اظهار بی‌میلی می‌کنند، گفتند: اما متاسفانه برخی افراد نسبت به انتخابات اظهار بی‌میلی می‌کنند و دیگران را نیز به شرکت نکردن در انتخابات تشویق می‌کنند، به نظر من این افراد بهتر است قدری فکر کنند.

ایشان خطاب به اینگونه افراد افزودند: رأی ندادن هیچ فایده ونتیجه‌ای ندارد اما حداقل در رأی دادن احتمال فایده وجود دارد اگرچه ما معتقدیم رأی دادن حتماً فایده و دستاورد دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین یک اثر عینی رأی ندادن گفتند: رأی ندادن هیچ مشکلی را از کشور حل نمی‌کند ضمن اینکه برای خود فرد هم ضرر دارد چون اگر رأی ندهید، دیگران رأی می‌دهند و فردی را که شما مایل به انتخاب او نیستید انتخاب می‌شود در صورتی که شما با رأی خود می‌توانستید جلوی انتخاب این فرد را بگیرید.

رهبر انقلاب در تبیین ملاک‌های نامزدهای اصلح، نامزدهای تأیید شده در شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی را صالح خواندند و گفتند: اصلح کسی است که در تقیّد به دین و عمل و تشرّع دینی بهتر و جلوتر باشد، به استقلال کشور و وابسته نشدن به قدرتها اصرار بیشتری داشته باشد، به مبارزه با فساد عقیده جدی داشته باشد، و نسبت به منافع ملی جدی‌تر باشد یعنی منافع ملی و اسباب عزت و آسایش و پیشرفت‌کشور را بر منافع شخصی و تعصبات جناحی ترجیح دهد.

ایشان راه شناخت اصلح و تطبیق این ملاک‌ها با نامزدهای انتخابات را مطالعه، تحقیق، دقت در اظهارات و شنیدن از افراد مطلع وآگاه ،و مشورت با انان خواندندو گفتند: این، کاری سخت و نشدنی نیست. مثلاً در تهران فهرست‌های مختلفی وجود دارد که برخی را می‌شناسیم، بعضی را از دیگران پرس و جو می‌کنیم و برخی را هم به افرادی که معرفی کرده‌اند اعتماد می‌کنیم و نامشان را در برگه رأی می‌نویسیم. بنابراین هر مقداری که ممکن است باید در این زمینه تلاش کرد.

ایشان ابراز امیدواری کردند خداوند برای ملت ایران انتخاباتی مطلوب و شایسته مقدّر فرماید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان، مسئله غزه را مسئله اساسی دنیای اسلام برشمردند و گفتند: مسئله غزه، اسلام را به دنیا معرفی کرد و معلوم شد که اسلام و عامل دین، باعث اقتدار و مقاومت و تسلیم نشدن مردم در مقابل این‌همه بمباران و فاجعه‌آفرینی صهیونیست‌ها است .این مسئله حقیقت فرهنگ و تمدن غربی را هم به جهانیان نشان داد و مشخص شد که سیاست‌مداران برآمده از این فرهنگ حتی حاضر به اعتراف به اقدام صهیونیست‌ها در نسل‌کشی فلسطینی‌ها نیستند و با وجود برخی حرف‌ها، در عمل با وتو قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، جلوی توقف جنایت‌ها را می‌گیرند.

ایشان خودسوزی افسر نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی را نشانه اوج رسوایی و فضاحت سیاست‌های خلاف بشری آمریکا و فرهنگ فاسد و ظالم غربی دانستند و گفتند حتی این فرد که در فرهنگ غربی پرورش یافته بود، عمق فضاحت این فرهنگ را درک کرد. ایشان ابراز امیدواری کردند: خداوند به اسلام و مسلمین و فلسطین بخصوص غزه نصرت کامل عطا کند.

رهبرانقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ماه‌های شعبان و رمضان و ضرورت تلاش برای نزدیکی به خداوند متعال اشاره کردند و افزودند: ایام باقی‌مانده از ماه شعبان و بعد از آن ماه رمضان فرصت مغتنمی برای دعا، مناجات و تقویت ارتباط با پروردگار است و توصیه من به‌خصوص به جوانان که دارای دل‌های پاک و زلال هستند این است که از دعاهای وارد شده از ائمه اطهار (ع)، استغفار و صلوات غفلت نکنند زیرا این ادعیه متضمن معارف و مضامین عالی است و انس شما را با خالق هستی افزایش می‌دهد.

 • این صندوق رأی، این انتخابات آسان به میان کشور ما و ملت ما نیامده، از این حرفها نبود، از این خبرها نبود. یک مدتی که استبداد مطلق بود بعد هم که ظاهر انتخابات وجود داشت انتخابات فقط ظاهری بود، هیچ باطنی نداشت یعنی لیستها را در دربار و حتی در سفارتخانه‌های خارجی بعضاً تنظیم میکردند.

اینکه مردم بروند با انگیزه، با شناخت، با ایمان، با توقع، با امید بروند پای صندوق ر‌أی بیاندازند، این آسان به دست نیامده، خیلی برای این کار مجاهدت شده در این کشور. حالا شروع مجاهدات البته از بعد از مشروطه به این طرف است لکن حرکت عمده‌ی مجاهدات و مبارزات در نهضت امام بزرگوار و نهضت اسلامی است که مردم پشت‌سر امام قرار گرفتند و این راه را طی کردند.

 • اگر انتخابات قوی بود، منتخب هم قوی خواهد بود. اگر ما در انتخابات مجلس حضور قوی داشته باشیم مجلس قوی کارهای بزرگ میتواند انجام بدهد، قدمهای بلند میتواند بردارد.

بنابراین انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است، نتیجه‌اش سود بردن کشور است، برداشتن مشکلات کشور است.

 • بعضی‌ها بودند شاید حالا هم باشند، میگویند آقا یک عده‌ای در انتخاباتی برگزار بشود یک جمعی از مردم شرکت کنند بعد هم یک حکومتی سر کار بیاید یا یک دولتی یا یک مجلسی کارهای خودش را انجام بدهد. ما معتقدیم نه؛ باید انتخابات انتخابات پرشور باشد. باید پرجمعیت باشد.

برای اینکه حضور مردم پای صحنه، پای صندوق رأی نشانه‌ی حضور ملّت در صحنه‌های مهم اداره‌ی کشور است. این برای کشور ثروت بزرگی است. ما اگر بتوانیم به دنیا نشان بدهیم که ملت در صحنه‌های مهم و تعیین کننده‌ی کشور حضور دارند، کشور را نجات داده‌ایم، کشور را پیش برده‌ایم.

دولتهایی هستند در دنیا که چهارچشمی مراقب مسائل کشورند، مراقب مسائل ایرانند. آمریکا، سیاستهای غالب بر اروپا، سیاستهای صهیونیستها، سیاستهای سرمایه‌داران و کمپانی‌داران بزرگ دنیا، این سیاستها متوجه ایرانند.

میخواهند ببینند اینجا چه خبر است. این ناظران سیاسی از همه بیشتر از حضور مردم میترسند، از قدرت مردمی بیمناکند و ملاحظه میکنند. چرا؟ چون قدرت مردمی را دیده‌اند. دیده‌اند که اگر این ملت در صحنه حضور پیدا بکند، حتماً بر مشکل غلبه پیدا میکند.

معجزه‌ی حضور ملت ایران در صحنه را دشمنان ملت ایران دیدند. لذا از حضور مردم ملاحظه میکنند. حالا میخواهند ببینند آیا مردم حضور دارند یا نه.
این پشتوانه‌ی امنیت ملی ماست. قدرت ملی پشتوانه‌ی امنیت ملی است. اگر دشمن احساس کند شما توانایی ندارید، ملت ایران قدرتی ندارد، همه نوع امنیت شما را تهدید خواهد کرد.

امنیت ملی همه چیز است. اگر امنیت نباشد، هیچ چیز نیست. دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی که نشانه‌ی قدرت ملی است، با آن مخالفت میکنند از جمله با انتخابات.

 • از ماه شعبان روزهای کوتاهی باقی مانده است. ماه دعا، ماه مناجات، ماه استغفار، شعبان یک چنین ماهی است. در همین چند روزی که باقی مانده است، توصیه‌ی جدی من به شما جوانان عزیز، چه پسرها و چه دخترها این است که از دعا و استغفار و صلوات غفلت نکنید. دعا انس شما را با خالق هستی افزایش میدهد.

استغفار به معنای انتخاب راه برگشت از این خطاها و این گناهان است که در ماه شعبان بر استغفار تکیه شده. شما میگویید استغفراللّه وأتوب الیه. اتوب الیه یعنی برمیگردم به سمت خدا.

در درود فرستادن و صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد در واقع بهترین الگوهای انسانی را در ذهن خودمان زنده میکنیم، یاد آنها را، خاطره‌ی آنها را.

 • در داخل هم بعضی نسبت به انتخابات بی‌التفاتی میکنند. ما باید به انتخابات از زاویه‌ی منافع ملی نگاه کنیم، نه از زاویه‌های جناحی و گروهی منافع ملی را ملاحظه کنید. اگر انتخابات ضعیف باشد همه ضرر میکنند، نه اینکه یک عده‌ای ضرر کند، یک عده‌ای از ضعیف بودن انتخابات سود ببرند. هر کس ایران را دوست دارد، هر کس کشور خودش و ملت خودش و امنیت خودش را دوست دارد بداند که اگر انتخابات ضعیف برگزار بشود هیچ کس سود نمی‌برد همه ضرر میکنند، همه ضربه می‌خورند.
 • انداختن رأی به صندوق یک کاری است آسان با نتایج بزرگ، یک کار آسان شرکت در انتخابات کار سختی که نیست، یک کار آسانی است هیچ مایه‌ای هم ندارد. اما نتایجش، نتایج بزرگی است.
 • آن کسانی که متأسفانه هم خودشان اظهار بی‌میلی میکنند، هم دیگران را تشویق میکنند به عدم حضور اینها به نظر من یک قدری بیشتر فکر کنند روی این قضایا، رأی‌ ندادن هیچ فایده‌ای ندارد.

یعنی در رأی دادن احتمال فایده وجود دارد در رأی ندادن هیچ احتمال فایده‌ای وجود ندارد. رأی ندادن هیچ دستاوردی ندارد. اما رأی دادن حالا بنده که میگویم حتماً دستاورد دارد آن کسی که تردید دارد بگوید احتمالاً دستاورد دارد. رأی ندادن بعضی‌ها مشکلی از کشور را حل نمیکند. بلکه ضرر هم میکنند چون بالاخره اگر شما رأی ندهی یک کس دیگر یک نفر دیگر رأی میدهد آن کسی که شما میخواهی انتخاب نشود ممکن است انتخاب بشود. شما اگر رأی دادی ممکن است جلوی او را بگیری.

 • شما جوانها خیلی‌هایتان رأی‌اولی هستید. در همه‌ی میدانها من خیلی اعتقاد دارم به نسل جوان خودمان، در همه‌ی میدانها جوانها پیشرانند، پیشروند، شوق‌انگیزند، در این میدان هم جوانها میتوانند پیشرو باشند، پیشران باشند،‌ شوق‌آفرین باشند. هم خود جوانها همه شرکت کنند، هم دیگران را تشویق به شرکت کنند.
 • من عرضم این است هرکس ایران را دوست دارد، هرکس جمهوری اسلامی را دوست دارد، هرکس انقلاب را دوست دارد، هرکس قدرت ملی را دوست دارد، هرکس پیشرفت را دوست دارد باید در انتخابات فعال باشد، شرکت پرشور در انتخابات بایستی انجام بدهد.

انتخابات یک فرصت است از این فرصت باید استفاده کرد هم به نفع کشور است هم دشمنان کشور را مأیوس میکند. امثال سیاستمداران آمریکا و سی.آی.ای و نمیدانم صهیونیستهای خبیث ظالم و دیگران که چهارچشمی نشسته‌اند مسائل ما را دانه دانه رصد میکنند اینها را مأیوس میکند حضور در انتخابات دشمنان را مأیوس میکند.

 • یک سؤالی در مورد اصلح میشود؛ اصلح را شما میخواهید انتخاب کنید. اصلح کیست؟ کسی است که صلاحیت بیشتری دارد. بنده اینجا دو سه ملاک را ذکر کردم. هر کسی که در تقید به دین، تقید به عمل دینی و تشرع دینی بهتر و جلوتر باشد. هر کسی نسبت به استقلال کشور و آویزان نشدن کشور به این و آن قدرت دنیا، اصرار بیشتری داشته باشد.

هر کسی به مبارزه‌ی با فساد به طور جدّی عقیده داشته باشد که با فساد باید مبارزه کرد. هر کسی نسبت به منافع ملّی جدی‌تر است. یعنی حاضر است منافع شخصی خودش را قربانی کند در مقابل منافع ملّی.

هر کسی این خصوصیات را داشته باشد آن اصلح است. مسئله‌ی دین مسئله‌ی استقلال مسئله‌ی مبارزه‌ی با فساد، مسئله‌ی منافع ملّی؛ تعصبات جناحی را بگذارند کنار در قضایای مختلف ببینند چه چیزی مناسب با منافع ملی است و مایه‌ی عزّت کشور و آسایش کشور و پیشرفت کشور است. آن را ترجیح بدهند.

حالا مثلاً بنده که بخواهم رأی بدهم خب مثلاً فهرست تهران را می‌آوردند فهرست‌های مختلفی هست همه را که آدم نمی‌شناسد. بعضی‌ها را انسان می‌شناسد بعضی‌ها را از این و آن می‌پرسد بعضی‌ها را به افرادی که معرفی کردند اطمینان میکند یک مثلاً فرض کنید که مجموعه‌ای را به عنوان نامزدهای مورد انتخاب انسان می‌نویسد اسم‌شان را به صندوق می‌اندازد. هر مقداری که ممکن هست در این زمینه بایستی دقّت کرد.

 • مسئله‌ی غزه هم اسلام را به دنیا معرفی کرد، هم فرهنگ و تمدن غربی را معرفی کرد.

کار فضاحت سیاست‌های خلاف بشری آمریکا و اینها به جایی می‌رسد که شنیدید آن افسر نیروی نظامی آمریکا خودش را آتش می‌زند. [افسر] نیروی هوایی خودش را آتش می‌زند. یعنی حتی آن جوانی که در آن فرهنگ تربیت شده حتی برای او سنگین می‌آید حتی وجدان آن آزرده می‌شود. البته به جای یک نفر هزار نفر باید خودشان را آتش می‌زدند.

غرق در فسادبودن نمیگذارد. حالا یک نفر تصادفاً وجدانش بیدار شده خودش را آتش زده. یعنی فرهنگ غربی خودش را معرفی کرد، خودش را عریان کرد، خودش را لو داد که چه قدر فاسد است، چه قدر منحرف است، چه قدر ظالم است.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1562 توسط admin و در روز ساعت 10:14:13
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1559
29 / 2 / 2024 - 10:10

تعاملات اقتصادی امارات و مصر؛

توافقنامه 35 میلیارد دلاری توسعه راس الحکما مصرتوسط امارات

مصر جمعه گذشته یک توافقنامه مشارکت سرمایه گذاری بزرگ با امارات متحده عربی برای توسعه شهر راس الحکما در غرب اسکندریه امضا کرد که یکی از بزرگترین معاملات است که به تقویت نقدینگی دلار کشور و کاهش بحران اقتصادی ان کمک می کند.؛

به گزارش وصال نیوز به نقل از فاکس نیوز عربی ؛ عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر روز چهارشنبه گفت که بخشی از مبلغ اعلام شده در توافقنامه امضا شده توسط مصر با امارات متحده عربی در پروژه توسعه منطقه راس الحکما به بانک مرکزی رسیده است.

مصر و امارات متحده عربی یک توافقنامه مشارکت استراتژیک 35 میلیارد دلاری برای توسعه شبه جزیره ساحلی امضا کردند.

توافقنامه توسعه راس الحکما

مصر جمعه گذشته یک توافقنامه مشارکت سرمایه گذاری بزرگ با امارات متحده عربی برای توسعه شهر راس الحکما در غرب اسکندریه امضا کرد که یکی از بزرگترین معاملات است که به تقویت نقدینگی دلار کشور و کاهش بحران اقتصادی ان کمک می کند.

مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر گفت که این پروژه بزرگترین معامله سرمایه گذاری مستقیم در تاریخ این کشور است و اشاره کرد که این پروژه 150 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد که طرف امارات متحده عربی در طول عمر پروژه تزریق خواهد کرد.

Madbouly فاش کرد که این معامله شامل تزریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ارزش 35 میلیارد دلار در عرض دو ماه است و مصر 35 درصد از سود پروژه را در طول عمر خود دارد.

 

وی اظهار داشت که این پروژه با همکاری سازمان جوامع شهری مصر و شرکت هلدینگ توسعه ابوظبی (ADQ) انجام خواهد شد و توضیح داد که مبلغی که از قبل پرداخت می شود شامل 11 میلیارد دلار سپرده امارات متحده عربی در بانک مرکزی است که برای سرمایه گذاری در این پروژه لغو و تبدیل به پوند مصر خواهد شد، به این معنی که انها را از بدهی خارجی مصر حذف می کند.

نخست وزیر مصر توضیح داد که “پس از یک هفته، 15 میلیارد دلار به طور مستقیم” از امارات متحده عربی دریافت خواهد شد که 10 میلیارد دلار ان به طور مستقیم علاوه بر 5 میلیارد دلار که بخشی از سپرده اماراتی با بانک مرکزی مصر به ارزش 11 میلیارد دلار است، منتقل خواهد شد.

وی افزود که دومین دسته از جریان های سرمایه گذاری در دو ماه اینده به مبلغ 20 میلیارد دلار پمپاژ خواهد شد که 6 میلیارد دلار ان بقیه سپرده امارات متحده عربی با بانک مرکزی است.

اخبار مرتبط

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1559 توسط admin و در روز ساعت 10:10:43
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1556
26 / 2 / 2024 - 14:23

اعتراض علیه اسراییل؛

یک خلبان عضو ارتش امریکا بعد از ظهر یکشنبه خود را در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن به اتش کشید.

یک خلبان نیروی هوایی ارتش امریکا بعد از ظهر یکشنبه خود را در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن به اتش کشید.؛
پلیس پس از این حادثه منطقه را مسدود کرد.

یک خلبان نیروی هوایی ارتش امریکا بعد از ظهر یکشنبه خود را در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن به اتش کشید.

به گزارش وصال نیوز به نقل از اسکای نیوز ، این مرد پس از ان به بیمارستانی در این منطقه منتقل شد که اعضای سرویس مخفی امریکا توانستند شعلههای اتش را خاموش کنند.

سخنگوی اداره پلیس متروپولیتن گفت که این مرد در شرایط بحرانی است و سخنگوی نیروی هوایی تایید کرد که این حادثه شامل یک خلبان فعال است.

پلیس محلی و سرویس مخفی در حال تحقیق در مورد این حادثه هستند.

سفارت اسرائیل در واشنگتن هدف اعتراضات مداوم علیه جنگ غزه قرار گرفته است.

این جنگ منجر به اعتراضات طرفدار فلسطین و طرفدار اسرائیل در ایالات متحده شد که پس از 7 اکتبر اغاز شد، زمانی که حماس حمله غافلگیرانه ای به شهرهای اسرائیلی انجام داد.

به گفته مقامات بهداشتی در نوار غزه، نیروهای اسرائیلی از ان زمان یک عملیات نظامی را در غزه اغاز کرده اند و بیشتر ان را نابود کرده و نزدیک به ۳۰ هزار نفر را کشته اند.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1556 توسط admin و در روز دوشنبه 26 فوریه 2024 ساعت 14:23:32
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1553
23 / 2 / 2024 - 7:44

تاریخ معاصر ایران؛

کودتای سوم اسفند 1299توسط رضاخان میرپنج

در سوم اسفند 1299 کودتای رضاخانی در ایران ؛ سرانجام گروهى از نمایندگان وابسته، به نیرنگ روى آوردند، مدرس را به بهانه آشتى با رضاخان در منزل قوام السلطنه نگاه داشتند و در غیاب وى سردار سپه با 92 راى مثبت مجلسیان قدرت را به دست گرفت.؛

انگلیسی ها پس از جنگ جهانی اول به این نتیجه رسیدند که جهت دستیابی بیشتر به منابع ایران، به ناچار باید کودتایی در ایران انجام دهند تا حکومت سرسپرده ای را بر سر کار آورند. در این راستا آنان دو مهره وابسته سیاسی و نظامی نیاز داشتند که از این میان سیدضیاءالدین طباطبایی را به عنوان چهره سیاسی، و رضاخان پهلوی را به عنوان چهره نظامی برگزیدند. قبل از کودتا، رضاخان توافق کرد که پس از فتح تهران توسط نیروهای قزاق، مقام نخست وزیری به سیدضیاءالدین سپرده شود. سرانجام در اوایل اسفند 1299ش، قوای قزاق به فرماندهی رضا خان از قزوین به سوی تهران حرکت کردند و بدون هیچگونه مشکل جدی، در سوم اسفند، تهران را تصرف نمودند.

احمدشاه قاجار از روی ترس و ناچاری، بدون هیچ واکنش جدی، رضاخان را به عنوان فرمانده کل قوا و همدست وی، سیدضیاءالدین طباطبایی را به سمت نخست وزیری منصوب کرد. در این میان رضاخان به دلیل فرمانبرداری از دولت انگلیس و نیز سرکوب جنبش های آزادی خواهانه مردم ایران، به عنوان عاملی جهت تمرکز قدرت در کشور و حفظ منافع نامشروع انگلیس، مورد حمایت شدید این کشور بود. چهار سال بعد، رضاخان به پادشاهی ایران رسید و تا سال 1320 ش، مستبدانه از منافع انگلیس در ایران حمایت و حراست کرد.
اما در جریان جنگ جهانی دوم، به دلیل گرایش رضاخان به آلمان، انگلیس وی را از پادشاهی خلع و تبعید کرد. رضا خان میرپنج فرزند عباسقلی خان سواد کوهی معروف به “داداش بیک” در بیست و دو سالگی به سلک نیروهای قزاق در آمد ودر این مسیر پیشرفت کرد. او در بیست سال آینده دوره های مختلف نظامی را تا فرماندهی هنگ قزاقخانه (آتریاد) همدان طی کرد. در سوم اسفند سال 1299 هجری شمسی واحدهای قزاق مقیم قزوین به فرماندهی رضاخان میر پنج وارد تهران شدند.
کودتای سوم اسفند 1299 با توجه به تاثیرات فراوان آن بر حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایران واقعه ای مهم و در خور توجه است. انگلیسی ها برای اجرای نقشه ای که کشیده بودند به دو چهره سیاسی و نظامی احتیاج داشتند و سرانجام در این میان سید ضیاء الدین طباطبایی مدیر روزنامه رعد و رضاخان میرپنج را برای این کار برگزیدند. رضاخان سوادکوهی که چند سال قبل توسط اردشیر جی به عوامل انگلستان ملحق شده بود به عنوان عامل نظامی کودتا به ژنرال “آیرون ساید” معرفی شد. در این میان با کمک بانک شاهنشاهی و همکاری نظامی کلنل اسمایس، کاظم خان سیاح مسعود خان کیهان، قوای نظامی و قزاق سازماندهی شده و شرایط برای انجام کودتا و اشغال تهران فراهم شد.
رضا خان در بهمن ماه همان سال در ملاقاتی با آیرون ساید توافق کرده بود که پس از فتح تهران توسط نیروهای قزاق مقام نخست وزیری به سید ضیاء الدین طباطبایی سپرده شود. برای اینکه رضا خان اطمینان حاصل کند که در تصرف تهران مشکلاتی وجود نخواهد داشت ژنرال انگلیسی به او اعلام کرد که احمد شاه در جریان این اقدام قرار دارد و نورمن سفیر انگلستان در تهران مشکلات احتمالی را مرتفع خواهد کرد. سرانجام در شب سوم اسفند 1299 کودتاچیان وارد تهران شده و نقاط حساس شهر را به اشغال خود درآوردند. با فتح تهران حکومت به دست کودتاچیان افتاد. فردای همان روز سید ضیاء الدین طیاطبایی به عنوان نخست وزیر رسما زمام امور را در دست گرفت. پست حساس وزارت جنگ با اندکی کشمکش در اختیار رضاخان سردار سپه قرارگرفت.
پس از آن احمدشاه قاجار حکم ریاست الوزرایی سید ضیاءالدین طباطبایی یزدی و سرداری سپه ژنرال رضاخان را صادر کرد. سید ضیاء الدین پس از دست گرفتن قدرت بسیاری از شخصیت های سیاسی را دستگیر و به زندان افکند. از جمله این شخصیت ها آیت الله مدرس بود. سید ضیاء الدین چند روز پس از کودتا به حضور احمد شاه رفت و شاه که نسبت به جان خود به شدت بیم داشت وی را به عنوان نخست وزیر کابینه جدید معرفی نمود. کابینه سید ضیاء عملا وظیفه یک محلل برای ورود کابینه رضا خان را ایفا نمود. پس از چندی مقام وزارت جنگ نیز به رضاخان واگذار شد. به این ترتیب با حمایت انگلیسی ها، وی یک به یک پله های ترقی را پیمود و به تدریج به محکم کردن مواضع خود مشغول شد. اما در این مسیر رضا خان با حضور مبارزانی چون سید حسن مدرس نمی توانست به جولان گسترده بپردازد.
در دوره چهارم مجلس، رضاخان که در مقام وزارت جنگ بود، کوشید امور دفاعى و اقتصادى را هم در اختیار گیرد. مدرس در دوازدهم مهر 1301، در جلسه 148 دوره چهارم مجلس، نطقى علیه رضاخان ایراد کرد و بر برکناری او تاکید نمود. طرح موهوم جمهورى خواهى نیرنگ دیگر رضاخان بود که مدرس آن را ضد استقلال و هویت ایران و رهاورد تصمیم انگلستان براى تمرکز قدرت در شخص رضاخان خواند و در جهت نابودى اش گام برداشت.

سرانجام گروهى از نمایندگان وابسته، به نیرنگ روى آوردند، مدرس را به بهانه آشتى با رضاخان در منزل قوام السلطنه نگاه داشتند و در غیاب وى سردار سپه با 92 راى مثبت مجلسیان قدرت را به دست گرفت.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1553 توسط admin و در روز جمعه 23 فوریه 2024 ساعت 07:44:54
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1550
20 / 2 / 2024 - 11:30

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که با “نوع جدیدی از فشار” مواجه است

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه گفت که کشورش با “نوع جدیدی از فشار” مواجه است، زیرا جنگ خود را علیه حماس در نوار غزه ادامه می دهد. نتانیاهو در ویدئویی که در صفحه دفتر نخست وزیری اسرائیل در پلتفرم “X” منتشر شد، گفت: در طول این دوره، ما در برابر بسیاری از فشارهای بین

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه گفت که کشورش با “نوع جدیدی از فشار” مواجه است، زیرا جنگ خود را علیه حماس در نوار غزه ادامه می دهد.

نتانیاهو در ویدئویی که در صفحه دفتر نخست وزیری اسرائیل در پلتفرم “X” منتشر شد، گفت:

  • در طول این دوره، ما در برابر بسیاری از فشارهای بین المللی با هدف متوقف کردن جنگ قبل از دستیابی به تمام اهداف ان مقاومت کردیم.
  • اما در چند روز گذشته ما شاهد نوع جدیدی از فشار بوده ایم: تلاش برای تحمیل یکجانبه به ما ایجاد یک کشور فلسطینی که وجود دولت اسرائیل را به خطر می اندازد.
 • ما قاطعانه این را رد میکنیم.
 • به همین دلیل است که دولت پیش نویس قطعنامه ای را ارائه کرده است که بیان می کند اسرائیل با تلاش برای تحمیل یکجانبه تاسیس یک کشور فلسطینی به ان مخالفت خواهد کرد.
 • اگر چه نظرات در دولت در مورد ترتیب دائمی متفاوت بود، این پیشنهاد به اتفاق ارا توسط همه شرکت کنندگان در دولت پذیرفته شد.
 • همه ما در این موضع متحد هستیم که اسرائیل نباید در برابر دیکته های بین المللی در مورد چنین مسئله وجودی تسلیم شود.
 • شهروندان اسرائیل، همه می دانند که این من بودم که برای دهه ها مانع ایجاد یک کشور فلسطینی شدم که وجود ما را به خطر می اندازد.

واشنگتن هفته گذشته گزارش داد که ایالات متحده در حال همکاری با برخی از کشورهای عربی برای اماده سازی یک طرح پس از جنگ برای منطقه است که شامل یک جدول زمانی خاص برای ایجاد یک کشور فلسطینی است.

وزارت امور خارجه فلسطین اعلام کرد هر ابتکار سیاسی که با تشکیل کشور فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل اغاز نشود، محکوم به شکست» است.

منبع : اسکای نیوز

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1550 توسط admin و در روز سه‌شنبه 20 فوریه 2024 ساعت 11:30:34
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1546
20 / 2 / 2024 - 11:26

اسرائیلی‌ها مقابل اقامتگاه نتانیاهو: فورا با حماس توافق کن

صدها اسرائیلی دوشنبه شب در مقابل اقامتگاه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو در قدس اشغالی تظاهرات کردند و خواستار توافق فوری با جنبش حماس برای تبادل اسرا شدند. به گزارش وصال نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس؛ «نتانیاهو، خسته شدم، از ۴ ماه بودن در خیابان‌ها خسته شده‌ام، چه دنیای دیوانه‌کننده‌ای برای ما

صدها اسرائیلی دوشنبه شب در مقابل اقامتگاه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو در قدس اشغالی تظاهرات کردند و خواستار توافق فوری با جنبش حماس برای تبادل اسرا شدند.
به گزارش وصال نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس؛ «نتانیاهو، خسته شدم، از ۴ ماه بودن در خیابان‌ها خسته شده‌ام، چه دنیای دیوانه‌کننده‌ای برای ما ساخته‌ای» . این را الا همسر یورام متزگر اسیر ۸۰ ساله اسرائیلی گفت.
روزنامه هاآرتص با انتشار سخنان الا در جمع تظاهرات‌کنندگان شب گذشته در مقابل مقر اقامت نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در خیابان غزه در قدس، به نقل از او نوشت که خیلی دوست دارد بداند اگر دختر نتانیاهو جای او بود چه می‌کرد؟

بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اسرائیلی که اغلب آنها زن بودند، پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «رد سند توافق تبادل اسرا به منزله حکم اعدام گروگان‌ها است».
پنجشنبه پیش نتانیاهو، مانع سفر هیأت اسرائیلی به قاهره برای ازسرگیری مذاکرات تبادل اسرا شد. این در حالی بود که از سه‌شنبه پیش قاهره میزبان مذاکرات اولیه در این خصوص با حضور یک هیأت اسرائیلی به ریاست رئیس موساد دیوید بارنیا و رئیس سیا ویلیام برنز، رئیس دستگاه اطلاعات مصر عباس کامل و نخست‌وزیر قطر محمد بن عبدالرحمن آل ثانی بود.

اما رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که رفتن هیأت اول به قاهره نیز تشریفاتی و به اصرار رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن بود و تل‌آویو حاضر به توقف جنگ و تبادل اسرا و آزادی ۱۳۴ اسیر خود نزد مقاومت نیست.
روند اعتراضات خانواده‌های اسرای اسرائیلی از هفتادمین روز جنگ علیه غزه، شدت بیشتری گرفته و مخالفان ادامه جنگ تاکنون بارها در میدان کاپلان مرکز تل‌آویو یا مقابل مقر وزارت جنگ دست به تحصن زده‌اند و شب گذشته نیز با دادن شعار در قدس اشغالی خواستار توافق فوری برای آزادی اسرایشان شدند.
این تظاهرات نیز به خشونت کشیده شد زیرا برخی از معترضان بمب‌های دودزا پرتاب کردند و پلیس نیز برای متفرق کردن آنها متوسل به زور شد و حتی یکی از معترضان را بازداشت کرد.
#تبادل_اسرا
#تظاهرات
#نتانیاهو
#اسرائیل
#غزه

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 1546 توسط admin و در روز ساعت 11:26:16
© Copyright 2024 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر