شماره : 983
29 / 9 / 2023 - 9:24

انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار می‌شود؛

طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان : انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار می‌شود

طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی چندین بار میان کمیسیون شوراها، صحن علنی مجلس، شورای نگهبان، هیأت عالی نظارت و صحن مجمع تشخیص رفت و برگشت داشت. این طرح 57 بند دارد که هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به یکی از بندهای آن که همان برگزاری انتخابات تناسبی در تهران بود ایراد گرفت، این مسئله موجب شد تا مواد دیگر طرح هم برای تصویب تحت تاثیر قرار گیرند تا اینکه مجلس تصمیم گرفت بند مورد اختلاف را حذف کند.؛

سخنگوی شورای نگهبان گفت: انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار خواهد شد و شورای نگهبان بر اساس آن به نظارت بر انتخابات خواهد پرداخت.

طحان نظیف: انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار می‌شود
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار خواهد شد و شورای نگهبان بر اساس آن به نظارت بر انتخابات خواهد پرداخت.

وی افزود: از این رو لازم است جلسات و کارگاه‌های آموزشی برای اعضای هیئت‌های نظارت و دفاتر استانی شورای نگهبان برگزار شود.

طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی چندین بار میان کمیسیون شوراها، صحن علنی مجلس، شورای نگهبان، هیأت عالی نظارت و صحن مجمع تشخیص رفت و برگشت داشت. این طرح 57 بند دارد که هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به یکی از بندهای آن که همان برگزاری انتخابات تناسبی در تهران بود ایراد گرفت، این مسئله موجب شد تا مواد دیگر طرح هم برای تصویب تحت تاثیر قرار گیرند تا اینکه مجلس تصمیم گرفت بند مورد اختلاف را حذف کند.

در نهایت با حذف بند تناسبی شدن انتخابات در تهران شرایط برای تبدیل دیگر مصوبات اصلاحی مجلس درباره انتخابات به قانون و برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس بر اساس این اصلاحات و با قانون جدید فراهم شده بود.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 983 توسط admin و در روز جمعه 29 سپتامبر 2023 ساعت 09:24:43
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 980
26 / 9 / 2023 - 9:19

عقود صوری بانک‌ها چگونه تورم‌زا شده‌اند؟

دیوارنگاره «بانک ملاک» که مدت زمان کوتاهی نیز در میدان ولیعصر به نمایش گذاشته شد، بازتاب زیادی در فضای مجازی و در گفتمان بین مردم داشت. بازتابی که بیانگر حمایت از موضوع این دیواره نگار در انتقاد از عملکرد بانک ها است. بنگاه داری بانک ها که به اصطلاح در این دیواره نگار با عنوان بانک ملاک مطرح شد، همان مسئله بنگاه داری بانک ها است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. ؛

رئیس اداره وکالت تخصصی مرکز وکلای قوه قضائیه به تشریح مشکلات حقوقی بانکداری پرداخت و گفت: متاسفانه امروزه شاهد صوری بودن عقود در سیستم بانکداری هستیم و عقود اقتصادی واقعی به یک سری عقود کاغذی تبدیل شده و بخش واقعی اقتصاد در موضوع قراردادهای بانکی مفقود شده است و ما در این قراردادها نمی‌توانیم سود واقعی حاصل از قراردادها را مشاهده کنیم.

عقود صوری بانک‌ها چگونه تورم‌زا شده‌اند؟
گروه جامعه خبرگزاری فارس: دیوارنگاره «بانک ملاک» که مدت زمان کوتاهی نیز در میدان ولیعصر به نمایش گذاشته شد، بازتاب زیادی در فضای مجازی و در گفتمان بین مردم داشت. بازتابی که بیانگر حمایت از موضوع این دیواره نگار در انتقاد از عملکرد بانک ها است. بنگاه داری بانک ها که به اصطلاح در این دیواره نگار با عنوان بانک ملاک مطرح شد، همان مسئله بنگاه داری بانک ها است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

زمانی که بانک ها وارد بنگاه داری می شوند، منجر به ایجاد تورم و افسارگریختگی بازار مسکن می شوند، این در حالی است که اساسا بانک ها برای پرداخت سود حاصل از سپرده های مردم باید وارد فعالیت های اقتصادی شرعی شوند.

بانک‌ها غلط می‌کنند!

این موضوع در سال 97 نیز انتقاد بی‌سابقه رهبر معظم انقلاب را نیز در پی داشت. رهبر انقلاب در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت وقت به مناسبت هفته دولت با انتقاد از بنگاه‌داری بانک‌ها فرمودند: «بانک‌ها غلط می‌کنند با پول مردم برای خودشان امکانات درست کنند. «مدیریت و کنترل قوی بانک مرکزی بر دیگر بانکها»، توصیه دیگر حضرت آیت الله خامنه‌ای برای مدیریت اقتصادی کشور بود.» ایشان با انتقاد از ادامه بنگاهداری بانکها و کارهای هزینه آور دیگر نظیر افزایش شعبه های بانکی گفتند: «بانک مرکزی باید با نظارت کامل و دقیق مانع بروز مشکلاتی نظیر مسائل سپرده‌گذاران برخی بانکها و مؤسسات مالی شود.» گزیده منتشر شده از سخنان رهبر انقلاب در این دیدار درباره مسائل مختلف از جمله سوال از رئیس جمهور در مجلس، مذاکره با آمریکا و مواضع اقتصادی ایشان را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

در رابطه با انواع عقود بانکها گه نقش مهمی در رابطه با مشتریان دارد، از آن با محمد مسعود یوسفی رئیس اداره وکالت تخصصی مرکز وکلای قوه قضائیه به گفتگو نشسته ایم که در ادامه مشروح این گفتگو آمده است.

فارس: پایه های اصلی بانکداری اسلامی باید بر اساس چه عقودی باشد؟

یوسفی: بانکداری اسلامی بر اساس یک سری ویژگی‌ها و خصلت‌ها ایجاد شده، همچنین بانکداری اسلامی باید به یک سری اهداف و ضوابط مقید باشد. اولین نکته مورد توجه این است که بانکداری اسلامی بر پایه اقتصاد واقعی استوار است؛ بدین معنا که سود در نظام بانکداری اسلامی باید مبتنی بر فعالیت اقتصادی معلوم و مشروع باشد‌. در نتیجه در چنین نظامی ربا وجود نخواهد داشت و خلق پول بی‌رویه ایجاد نخواهد شد.

فارس: چه زمانی ربا در بانکداری شکل می‌گیرد؟

یوسفی: زمانی ربا در بانکداری شکل می‌گیرد که سود به واسطه نگهداشت پول پرداخت شود بدون اینکه پول وارد چرخه اقتصادی شده، تجارت واقعی شکل گرفته، ارزش اقتصادی ایجاد شده و سود واقعی کسب شده باشد. در چنین حالتی سود حاصل از نگهداشت این پول ربا محسوب می‌شود.

فاصله سود مشروع و ربا در این است که آیا از سود حاصل از فعالیت اقتصادی مشروع بوده و یا خیر. شخصی که سود پرداخت می‌کند آیا از منفعت به دست آمده سود را پرداخت کرده و یا از سایر اموال خود و یا از اصل وجه دریافتی سود را به دیگری می پردازد؟

یوسفی: دومین موضوع مطرح در رابطه با پایه های اصلی بانکداری اسلامی این است که با توجه به اینکه در نظام فقهی ما عقد بر قصد طرفین استوار است، در برخی از عقود اقتصادی مبتنی بر بخش واقعی اقتصاد و در برخی عقود همانند قرض‌الحسنه نیت واقعی مبنی بر قرض‌الحسنه باید وجود داشته باشد و هر اقدامی برای فاصله گرفتن بر این مهم منجر به فاصله گرفتن نظام بانکداری کشور از بانکداری اسلامی می‌شود.

متاسفانه امروزه شاهد غیرواقعی شدن و صوری بودن عقود در سیستم بانکداری اسلامی هستیم و عقود اقتصادی واقعی به یک سری عقود کاغذی تبدیل شده است و بخش واقعی اقتصاد در موضوع قراردادهای بانکی مفقود شده است و ما در این قراردادها نمی‌توانیم سود واقعی حاصل از قراردادها را مشاهده کنیم.

فارس: علت کمرنگ شدن عقود قرض الحسنه در بانکداری کشور چیست؟

یوسفی: عقود قرض الحسنه ماهیت واقعی خود را از دست داده است. در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ ما شاهد تبلیغات دائمی بانک‌ها پیرامون جوایز حساب های قرض‌الحسنه، قرض‌الحسنه را به جای یک عقد اقتصادی با نیت خیر را به یک بلیط بخت آزمایی تبدیل کرد. پس از آن نیز عملا قرض‌الحسنه از نظام بانکی کشور کنار گذاشته می شود و مردم به سراغ تاسیس قرض الحسنه‌های مجزا خارج از سیستم بانکداری کشور می‌روند، که خارج از نظارت بانک مرکزی و زیر مجموعه سازمان اقتصادی اسلامی است.

در دهه‌های 60 و 70 حساب قرض‌الحسنه را به بلیط‌ بخت آزمایی تبدیل و به مرور هم در نظام بانکداری کمرنگ و کمرنگ تر شد و امروز نیز و مردم به سراغ تاسیس قرض الحسنه‌های مجزا خارج از سیستم بانکداری کشور می‌روند

در این بخش نیز بخش قابل ملاحظه ای از صاحبان حسابهای قرض‌الحسنه ، اهدافی غیر از هدف واقعی قرض‌الحسنه، مانند فرار مالیاتی و کتمان درامدهای اشخاص را دنبال می‌کنند که آمار بالایی از فرار مالیاتی توسط صاحبان حساب این قرض‌الحسنه ها وجود دارد‌. به طور کلی می توان گفت در بسیاری از مواقع نحوه عملکرد مسئولان منجر شده که بانکداری اسلامی با تمامی ضوابط خود محقق نشود.

فارس: درج شرط سود در قراردادهای جاری بین مردم که پیروی از عملکرد بانک ها است، قانونی و شرعی است؟

یوسفی: انتظار می‌رود نظام بانکداری در کشورهای اسلامی، مدیریت مناسبی از اقتصاد کشور داشته باشد. نظام بانکی در کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از تورم در کشور از حداکثر تلاش خود استفاده کند همچنین مردم باید بتوانند ثبات اقتصادی و امنیت اقتصادی از طریق بانکداری اسلامی احساس کنند و بانک‌ها الگویی برای فعالیت‌های اقتصادی سالم و واقعی مردم باشند.

فارس: در حال حاضر شروط اصلی عقود مشارکتی در بانکها اجرا می‌شود؟

این در حالی است که بسیاری از مردم در توجیه عقود ربوی خود به عملکرد نظام بانکی کشور استناد می‌کنند و در بسیاری از اوقات در برابر آنکه عنوان می‌شود که فلان مسیر (همانند درج شرط سود در قرداد استقراض یا همان دریافت سود در قرض های جاری بدون اینکه فعالیت اقتصادی ای صورت گرفته باشد)، مسیر شرعی و صحیحی نیست اعلام می کنند که این همان مسیری است که بانک ها طی می کنند! متاسفانه عملکرد برخی از بانک ها منجر به ترویج یک سری توجیهات برای انحرافات اقتصادی در سطح جامعه شده است.

با توجه به اینکه شرط سود در عقود مشارکتی یا عقود اقتصادی منوط به درج و تعیین عملیات اقتصادی موضوع قرارداد است و سود باید ناشی از تسهیم منافع واقعی عملیات موضوع عقد باشد، اما آنچه در جامعه رخ می‌دهد در بسیاری مواقع، درج و اخذ سود صرفا به جهت در اختیار گرفتن اموال یا دیرکرد در استرداد است، بدون آنکه واقعا سودی محقق شده باشد و این امر را مردم مشابه پرداخت سود یه نظام بانکی دانسته و به این طریق عملیات خویش را تائید و توجیح می‌کند.

نظام بانکی با دقت بیشتری نسبت به وصول و نگهداری درآمدها اقدام کند. بانک باید از محل درآمدهای مشروع و مشخص شده قانونی خود کسب درامد داشته باشد .با توجه به اینکه بانک‌ها بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی در کشور هستند انتظار می‌رود که از سایر روش‌ها برای کسب در آمد استفاده نکنند. اما در بسیاری از مواقع بانک‌ها با بنگاه‌داری اقدام به کسب درآمد می‌کنند که این امر تاثیری منفی در تورم و عدم امکان کنترل بر بازار مسکن دارد. همچنین با استفاده از روش‌های نامناسبی در خصوص اموال تملیک شده خود اقدام به کسب درآمد می‌کنند.

با توجه به سلطه نظام بانکی در اقتصاد کشور و اموالی که از طریق مصادره و… به دست آورده، منجر به این شده که تورم تحت تأثیر اینگونه اقدامات قرار می‌گیرد و سایر ابزارهای اقتصادی توان کنترل بسیاری از قیمت‌ها را ندارند.

انتظار می‌رود با دور کردن بانک‌ها از بنگاه‌داری و نگهداری غیرمجاز دارایی‌های غیرمنقول، جلوی تورم ناشی از اقدامات بانکی و آثار سوء ناشی از برداشت نادرست از عملیات بانکی کشور گرفته شود

فارس: آیا نظارت بر عملکرد بانک‌ها و نظام بانکی کشور کافی است و آیا نسبت به این موضوع قوه قضائیه تا کنون ورودی کرده است؟

یوسفی: انتظار می‌رود عملیات بانکی در کشور باید با دقت و حساسیت بیشتری به سمت عقود واقعی پیش برود و هم فعالیت نظارتی بانک‌ها بیشتر بشود و هم اینکه عقود فراموش شده اسلامی به ویژه قرض‌الحسنه توسط نظام بانکی ترویج بیشتری داشته باشد.

انتظار می‌رود با دور کردن بانک‌ها از بنگاه‌داری و همچنین دور کردن نگهداری غیرمجاز دارایی‌های غیرمنقول جلوی تورم ناشی از اقدامات بانکی و همچنین آثار سوء ناشی از برداشت نادرست از عملیات بانکی کشور باشیم. البته این مهم تنها با انتظار داشتن از خود بانک‌ها ممکن نیست و قطعا ابزارها و اهرم‌های دیگری نیز باید به کمک آمده تا بانکداری بدون ربا یا بانکداری اسلامی محقق گشته و از اقدامات مخرب جلوگیری شود.

تشکیل ده‌ها هزار پرونده بانکی در قوه قضائیه

این اهرم‌ها هم در مسیر تقنین صحیح و هم در مسیر قضاوت و نظارت مورد نیاز است. متاسفانه علی‌رغم تجربه موجود و لزوم امر هنوز تحرک تقنینی مناسبی جهت اصلاح قوانین بانکی و بانکداری رخ نداده اما در سال‌های اخیر شاهد نقش چشمگیر قوه قضائیه در اصلاح رویه های بانکی، واقعی سازی عقود، اصلاح نرخ سود و جلوگیری از حیل ربوی هستیم و سالانه چند ده هزار پرونده بانکی در کشور توسط قضات مورد رسیدگی قرار گرفته و تا حد ممکن با اختیارات قضایی اصلاح شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 980 توسط admin و در روز سه‌شنبه 26 سپتامبر 2023 ساعت 09:19:28
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 976
24 / 9 / 2023 - 21:35

جشن بیعت در سالروز آغاز ولایت و امامت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) در میدان امام حسین تهران

نهم ربیع الاول سالروز آغاز ولایت و امامت و زعامت آخرین سحاب رحمت و یگانه ذریه ذخیره دودمان آل طاها، حضرت مهـدی مـوعـود (عج) بر منتظران و چشم انتظــاران ظهــورش تبریک و تهنیت باد. جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در میدان آئینی امام حسین(ع) همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. به گزارش

نهم ربیع الاول سالروز آغاز ولایت و امامت و زعامت آخرین سحاب رحمت و یگانه ذریه ذخیره دودمان آل طاها، حضرت مهـدی مـوعـود (عج) بر منتظران و چشم انتظــاران ظهــورش تبریک و تهنیت باد.

جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در میدان آئینی امام حسین(ع) همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش وصال نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) در میدان آئینی امام حسین (ع) همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

این مراسم روز دوشنبه سوم مهرماه از ساعت ۱۶ در میدان آئینی تهران برگزار می‌شود و مهدی رسولی و حسین طاهری در این مراسم به مدیحه سرایی خواهد پرداخت.

همچنین این مراسم در روز دوشنبه در سایر شهرهای کشور از جمله شهرری، مشهد، بیرجند، بوشهر، اردبیل، اصفهان، یزد و گرگان برگزار می‌شود.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 976 توسط admin و در روز یکشنبه 24 سپتامبر 2023 ساعت 21:35:10
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 972
23 / 9 / 2023 - 21:24

خطر مسمومیت عاطفی برای انقلاب اسلامی

شاید با افرادی مواجه شده باشید که بدترین اخبار، شایعات کاملا دروغ و غیرعلمی‌ترین ادعاها را بر علیه اسلام و انقلاب، به راحتی قبول می‌کنند اما در برابر اخبار خوب و معتبر و دلایل دقیق عقلانی مقاومت می‌کنند و بدون هیچ دلیلی از پذیرفتن آن طفره می‌روند…

#تحلیل_سیاسی :

🔻شاید با افرادی مواجه شده باشید که بدترین اخبار، شایعات کاملا دروغ و غیرعلمی‌ترین ادعاها را بر علیه اسلام و انقلاب، به راحتی قبول می‌کنند اما در برابر اخبار خوب و معتبر و دلایل دقیق عقلانی مقاومت می‌کنند و بدون هیچ دلیلی از پذیرفتن آن طفره می‌روند…

علت چیست؟
🔻اصلی‌ترین دلیل این وضعیت مسمومیت عاطفی بخش‌هایی از جامعه است.

🔻به عبارت دیگر دشمنان ملت با استفاده از روش‌های پیچیده روانشناسی و نبرد شناختی در قالب رسانه و سرگرمی، عاطفه برخی اقشار اجتماعی را تخریب نموده و آن را طوری بازسازی می کنند که تنفر از انقلاب و اسلام و معتقدان به اینها، در درون مخاطب شان کاملا نهادینه شود.

🔻با وجود اینکه دشمن تمرکز عجیبی بر تسخیر و‌مسموم سازی عواطف اجتماعی و خصوصا در جوانان و دختران نوجوان نموده است؛ اما گویا این تنگه احد کمتر شناخته شده است و مدافعان اسلام و انقلاب عنایت لازم را به این سنگر حساس ندارند.

🔻این در حالی است که اسلام با همه مبانی عمیق عقلی و نظری، محبت اهلبیت را محور و دیواره اصلی حفظ دین قرار داده است.

🔸پ.ن: رهبر حکیم انقلاب مانند امام راحل بارها به این نقطه حساس تاکید نمودند…اما …👇

🔻اتكاء جمهوری اسلامی و اقتدار جمهوری اسلامی به دلهای مردم است، به عواطف و احساسات مردم است، به خرد و اندیشه و بصیرت مردم است۱۳۹۲/۲/۱۶

🔻«نظام ما نظامی است متّکی به ایمان‌ها و عواطف و علایق مردم۱۳۷۴/۱۱/۱۴»

‼️در ادامه عرض میشود👇👇

🔻خوشبختانه وقتی چالشهای بزرگ رخ می‌دهد و مردم به صحنه می‌آیند و اغتشاشگران را ذلیل می‌کنند و در صحنه‌ها و مراسم مذهبی بطور گسترده شرکت می‌کنند که مبین هویت دینی آنهاست و تابع فرامین ولایت فقیه هستند و در برابر مشکلات اقتصادی و… مقاومت کرده و سختیها را به جان می‌خرند و دست از نظام نمی‌کشند، بسیار ارزشمند است.
گسل‌های زیادی در مسیر ما بوده از جمله مسمومیت عاطفی است، امیدواریم که مسئولین و ائمه جمعه و جماعت بتوانند با حرکت گسترده چاره کار کنند و این وضع را سامان دهند.

#امام_زمان (عج)
#حجاب

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 972 توسط admin و در روز شنبه 23 سپتامبر 2023 ساعت 21:24:43
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 969
23 / 9 / 2023 - 10:57

اجرای لایحه عفاف و حجاب برای سه سال در كشور به صورت آزمایشی

🔺 نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب به مدت سه سال را طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب كردند. 🔺️ اکنون گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان ارسال خواهد شد و در صورت تصویب به مدت ۳ سال به صورت

🔺 نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب به مدت سه سال را طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب كردند.

🔺️ اکنون گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان ارسال خواهد شد و در صورت تصویب به مدت ۳ سال به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 969 توسط admin و در روز ساعت 10:57:42
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 962
23 / 9 / 2023 - 9:38

آغاز سال تحصیلی در نخستین روز مهر ماه ۱۴۰۲ با حضور رئیس‌جمهور

  🔹در نخستین روز مهر ماه ۱۴۰۲، با دستور رئیس‌جمهور ۱۰ هزار کلاس درس جدید ‌در سراسر کشور افتتاح شد. سخنان آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور در آغاز سال تحصیلی 1402-1403

 

🔹در نخستین روز مهر ماه ۱۴۰۲، با دستور رئیس‌جمهور ۱۰ هزار کلاس درس جدید ‌در سراسر کشور افتتاح شد.

سخنان آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور در آغاز سال تحصیلی 1402-1403

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 962 توسط admin و در روز ساعت 09:38:20
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 954
21 / 9 / 2023 - 11:29

اثرماندگارخواننده انقلابی و ولایتمدار آقای گلریز بعد از شکست داعش

اثر ماندگار خواننده انقلابی و ولایتمدار جناب آقای گلریز بعد از اعلام شکست داعش و نامه سردار دلها شهید سرفراز حاج قاسم سلیمانی به مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله) که در دولت لیبرالها مانع پخش آن سرود حماسی از صدا و سیما و انتشار آن در فضای مجازی شدند. تقدیم به روح

اثر ماندگار خواننده انقلابی و ولایتمدار جناب آقای گلریز بعد از اعلام شکست داعش و نامه سردار دلها شهید سرفراز حاج قاسم سلیمانی به مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله) که در دولت لیبرالها مانع پخش آن سرود حماسی از صدا و سیما و انتشار آن در فضای مجازی شدند.

تقدیم به روح بلند همه شهدای مدافع حرم و امنیت بویژه سردار دلها حاج قاسم عزیز💖

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 954 توسط admin و در روز پنج‌شنبه 21 سپتامبر 2023 ساعت 11:29:11
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 944
20 / 9 / 2023 - 8:31

مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز (به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس)

  به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس (مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز ) در سالن همایش خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۲ با سخنرانی پخش زنده مقام معظم رهبری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار میگردد. اخبار دفاع مقدس

 

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس (مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز ) در سالن همایش خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۲ با سخنرانی پخش زنده مقام معظم رهبری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار میگردد.

اخبار دفاع مقدس

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 944 توسط admin و در روز چهارشنبه 20 سپتامبر 2023 ساعت 08:31:08
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 940
18 / 9 / 2023 - 9:13

ما کدام طرف ایستاده‌ایم؟ +| پوستر

پوستر| رهبر معظم انقلاب: باید مراقب باشیم راه را خطا نرویم اشتباه نکنیم حق را با باطل عوضی نگیریم. اگر شما دیدید این راهی که داریم می‌رویم راهی است که کفّار را خوشحال می‌‌کند، بدانید که همراه پیغمبر نیستید.. مراقب باشید جدول دشمن را کامل نکنید. حواسمان باید جمع باشد حرفی که می‌زنیم در جهت

پوستر| رهبر معظم انقلاب: باید مراقب باشیم راه را خطا نرویم اشتباه نکنیم حق را با باطل عوضی نگیریم. اگر شما دیدید این راهی که داریم می‌رویم راهی است که کفّار را خوشحال می‌‌کند، بدانید که همراه پیغمبر نیستید..
مراقب باشید جدول دشمن را کامل نکنید. حواسمان باید جمع باشد حرفی که می‌زنیم در جهت نقشه‌ دشمن نباشد. جدول دشمن را کامل نکند. گاهی غفلت ممکن است بکند کسی یک حرکتی بکند یک حرفی بزند که جدول نقشه‌ دشمن را کامل کند. باید مراقبت کرد که این اتفاق نیفتد. اگر ما مراقب باشیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام بدهد.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 940 توسط admin و در روز دوشنبه 18 سپتامبر 2023 ساعت 09:13:23
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 936
18 / 9 / 2023 - 8:57

زبان گویای مردم ایران برای بیان حقایق به ملت‌ها خواهم بود

رئیس‌جمهور پیش از عزیمت به مجمع عمومی سازمان ملل: رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک: امیدوارم این سفر در جهت انجام ماموریتی که مردم به عهده دولت گذاشته‌اند اثربخش باشد و ما نیز بتوانیم دیدگاه و منویات رهبرمعظم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم. به گزارش وصال نیوز به نقل از  خبرگزاری مهر، رئیس جمهور

رئیس‌جمهور پیش از عزیمت به مجمع عمومی سازمان ملل:

رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک: امیدوارم این سفر در جهت انجام ماموریتی که مردم به عهده دولت گذاشته‌اند اثربخش باشد و ما نیز بتوانیم دیدگاه و منویات رهبرمعظم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم.

به گزارش وصال نیوز به نقل از  خبرگزاری مهر، رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: یکی از ارکان سیاست جمهوری اسلامی تعامل با کشورهای جهان و سازمان‌های منطقه‌ای و فرامنطقه ای و بین المللی است.

رئیس‌جمهور افزود: ایران عضو سازمان ملل است و انتظار دارد که این سازمان نقش تعیین کننده در توسعه و امنیت و صلح و عدالت جهانی ایفا کند. تصمیمات سازمان ملل به دور از هرگونه تبعیض و بی عدالتی و بدون تأثیر پذیری از قدرت‌های بزرگ باشد.

آیت الله رئیسی گفت: مقابله با امپراتوری رسانه‌ای دشمن در دستورکار است و در این سفر زبان گویای مردم ایران برای بیان حقایق به دولت‌ها و ملت‌ها خواهم بود.

وی یادآور شد: روابط دوجانبه در این سفر تقویت خواهد شد و با رؤسای کشورهایی که برای حضور در مجمع عمومی شرکت کرده‌اند دیدار و نشست‌های دو جانبه خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این سفر نشستی با اصحاب رسانه برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی خواهیم داشت تا پاسخگوی سوالات احتمالی خبرنگاران باشیم و نشستی هم با سیاستمداران برگزار خواهیم کرد.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: امیدوارم این سفر در جهت انجام مأموریتی که مردم به عهده دولت گذاشته اثر بخش باشد و دیدگاه‌ها و منویات رهبرمعطم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم و نظرات جمهوری اسلامی ایران را تبیین کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی به منظور حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل بامداد دوشنبه ۲۷ شهریور با بدرقه حجت الاسلام قمی نماینده مقام معظم رهبری، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت در صدر هیأت سیاسی عازم نیویورک شد

سخنرانی در مجمع عمومی، دیدار با سران کشورها و سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم، از جمله برنامه‌های آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این سفر خواهد بود.

رئیس جمهور همچنین در نشست‌هایی با گروه‌ها و افراد مرجع سیاسی، اجتماعی، مذهبی و رسانه‌ای در آمریکا به تشریح مواضع کشورمان و نیز پاسخ به سوالات آنان خواهد پرداخت.

نشست‌های سالانه مجمع عمومی به‌عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی، فرصت مناسبی برای رایزنی‌های سیاسی بین‌المللی است که به دلیل حضور اکثر مقامات بلندپایه کشورهای جهان گفت‌وگوهای دوجانبه را نیز فراهم می‌کند.

ثبت شده در سایت وصال نیوز طی شماره 936 توسط admin و در روز ساعت 08:57:09
© Copyright 2023 https://vesalnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر